Сьогодні у Росії сталося два інциденти на військових аеродромах. У Саратовській області поблизу міста Енгельс впав безпілотник, а під Рязанню вибухнув бензовоз. Аеродром Енгельс розташований на відстані 750 км від кордону з Україною. З нього російські окупаційні війська завдають ракетних ударів по українській території, проте тепер це буде робити складніше. Наразі невідомо, як саме трапилися інциденти, проте побутує думка, що у такий спосіб українці дали майстер-клас для НАТО.
Про це пише автор telegram-каналу “Орестократія”.
Аеродром «Енгельс» поблизу Саратова – одна з найважливіших баз РФ. Там дислокуються два полки стратегічних бомбардувальників так званих сил ядерного стримування. За словами автора, українські партизани атакували його за допомогою звичайного дрона.
Це дуже знакова подія з трьох причин:
По-перше, українці показали всьому світу, в тому числі й нашим західним партнерам, що система захисту подібних обʼєктів в Російській Федерації давно побита ядерною міллю. Партизани змогли, тоді професійним західним воякам це до снаги, у такий спосіб Україна втерла носа надпотужним лідерам світу, які все ж не наважились дати відсіч РФ.
По-друге, це прямий удар по репутації Путіна, оскільки ядерний арсенал – його сакральна зброя. А як показує практика, його захист знаходиться на досить низькому рівні.
Наостанок також це удар по престижу пропагандистів. Недарма вони головний акцент роблять на тому, що українці лупили саме по стратегічній авіації. Не секрет, що Росія ставить саме на ядерне стримування. Вкладає туди кошти та погрожує знищити весь світ. Аж ось якийсь дрон прилітає й обнуляє центральний об’єкт ядерних сил.
Тому у російському інфополі здійнявся ґвалт, як в той момент, коли відбувся підрив Кримського мосту. Пропагандисти просто лютують і резонно запитують – як можна було пропустити атаку безпілотника на авіабазу ядерних сил, так ще й нібито зі сторони України?
До речі, на авіабазі в «Енгельсі» базують російські бомбардувальники дальньої авіації, що запускали крилаті ракети по критичній інфраструктурі України.
На супутникових знімках Maxar кілька днів тому можна було нарахувати 14 Ту-95МС та 4 Ту-160. Таким чином, в одному місці росіяни зосередили близько 20% флоту своїх Ту-95МС та 20% флоту своїх Ту-160. А якщо говорити про робочі літаки, то може й половину.
Якщо справді безпілотник вивів з ладу два бомбардувальники, то це серйозний удар по ядерній авіації Росії. А ще – по її оборонному бюджету. Виготовити, наприклад, два нових Ту-160 – це близько пів мільярда доларів США.
Проте існує думка, що причиною вибухів могла бути технологічна помилка самих росіян.
Як заявив військовий аналітик Олександр Коваленко, за відсутності офіційної інформації щодо завдання ударів ЗСУ по військових аеродромах під Саратовом та Рязанню вважати причетність ЗСУ до цього не є доцільним . У той же час, технічний стан військових об’єктів та інфраструктурних споруд в Росії такий, що “воно саме вибухає”.
“Треба розуміти, що в Росії бачимо низку інцидентів на газотранспортній системі, нафтобазах, трубопроводах – щось постійно вибухає. В першу чергу це техногенний колапс, який виникає внаслідок деградації технічних та технологічних процесів та відсутність ремонту. А щодо військових об’єктів, то тут цікаво те, що росіяни через тотальну корупцію не виконували вимог щодо технічного обслуговування та регламентного ремонту навіть своїх стратегічних військових об’єктів”, – пояснив він.
За словами експерта рашисти для обстрілів України використовують ракетну зброю авіаційного базування, яку знімають зі зберігання, проте через невдале зберігання не вся ця зброя придатна для використання. Тому фактично вона після зняття потребує техобслуговування та ремонту, проте в окупантів немає часу навіть на проведення технічного контролю.
“Не виключено, що це можуть бути наслідки використання неконденційної зброї, непридатної. І трапляються такі інциденти”, – заявив аналітик.
Експерт підкреслив, що такі випадки є особливо критичними в зимовий період і це лише початок.
“Морози мають досить серйозний вплив на недоліки неконденційного російського озброєння. Тому з посиленням морозів кількість таких інцидентів буде зростати. І цей – був першим, як “подарунок до Дня Української армії”, – резюмував Коваленко.