Німецьке видання Die Welt написало про плани Валерія Залужного на 2024 рік.Військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів, що найімовірніше головком діятиме за тою ж стратегією, що й 2023 року, однак сама ситуація може розвернутися краще на нашу користь. І в цьому відіграє роль ключовий момент.
За словами експерта, коли відомо, що винищувачі Україна отримає у 2024 році, то справжній план Залужного і буде реалізований.
«Як припущення це має право на життя. Але з точки зору практики, дивно пробувати реалізувати один план у війні двічі, думаючи, що він піде інакше. І як тоді пов’язувати, що той же Залужний писав у The Economist, що літаки тепер можуть не дати такої переваги, як раніше?», – зауважив Олександр Мусієнко.
Як Мусієнко поінформував, не має й сумнівів, що Україні справді дуже потрібна авіація. Адже літаки можуть суттєво допомогти на полі бою та навіть переламати хід війни.
«Але я б розцінював цю статтю, на тлі інших алярмістських повідомлень ЗМІ про глухий кут у війні, інакше. Die Welt спробував проаналізувати, що насправді зброя ще надходитиме в Україну і не потрібно опускати руки. Плани можуть реалізувати. У цьому сенсі, така стаття є ковтком свіжого повітря», – наголосив експерт.
Наголосимо, Олександр Мусієнко висловив власну думку щодо того, що план Залужного на 2024 рік може бути таким самим, як і на 2023 рік. До того ж, повертаючись до питання авіації, вона не визначає напрямок руху військ на землі. А це надзвичайно важливий фактор, який мусять врахувати, при виборі стратегії.
Провідні західні медіа, до слова, все частіше згадують про лівобережжя Херсонщини. Плацдарм, який там створили українські військові, справді може бути одним із напрямків для удару в майбутньому.
«Це може бути й інший напрямок. Але потенціал для цього наступу – ще зберігається. Статтю Die Welt я розглядав би саме так», – додав Мусієнко.
Зазначимо, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба переконаний, що попри те, що минулий контрнаступ ЗСУ не мав таких блискавичних результатів, як очікували, це все ще не визначає хід війни надалі. А перспектива припинення вогню заради переговорів з Росією може лише ускладнити ситуацію.
Водночас президент України Володимир Зеленський підкреслив той факт, що коли дві сторони хочуть розв’язати якусь проблему, треба зрозуміти, що це потрібно всім. Він наголосив, що Україна хоче закінчити війну, але Путіну не потрібен мир у нашій державі.
До того ж український лідер сказав, що наразі не уявляє переговорів з російським диктатором про людей, які живуть на тимчасово окупованих територіях України.
«Як я можу домовлятися з Путіним? Як я можу домовлятися з ним про людей, які перебувають в якихось містечках – селищах, які окупували. І тут сідають двоє людей чи дві команди і кажуть: хай вони твої. Хто ми такі, щоб вирішувати де людині жити, ким бути, якою мовою говорити, який прапор поважати?» – наголосив Зеленський.
Глава держави також зазначив, що згідно з Конституцією України він повинен захищати права і свободи людей, а також допомогти й звільнити їх від загарбників. Тому поруч з ним мають бути громадяни, які готові взяти до рук зброю та допомогти людям в окупації.
«Ця людина не хоче ніякого діалогу, він не хоче зупинити війну. Для нього сьогодні зупинити війну – це два слова телефоном. Сказати своїм військам відійти,» – сказав Зеленський.
На думку президента, після цього наступає повне відновлення нашої держави, а далі вже працює дипломатія. Однак, як зауважив Зеленський, Путін не зацікавлений у цьому.
«Все, що він каже, це неправда. Він не зацікавлений в незалежній Україні, йому потрібна Україна як частина, анклав Росії, що він зробив з Білоруссю, що робив з Молдовою, Грузією. Всюди, як у нас – захоплена частина цілісної території, щоб не було стабільності», – розповів президент України.