В Україні не розглядають можливість використовувати російську вакцину від коронавірусу “Супутник V”. Зараз тривають переговори про постачання з іншими виробниками.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в інтерв’ю виданню “Настоящее время”.

“Ми не розглядаємо на сьогоднішній день в нашому плані вакцинації використання російської вакцини. Ми уклали договір з постачання вакцини, виробленої китайською фармкомпанією Sinovac Biotech – це один з найбільших виробників вакцин в світі”, – зазначив Степанов.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що харківське підприємство “Біолік” подало документи на реєстрацію російської вакцини в Україні, що дозволить її виробляти на підприємстві. За словами Степанова, це дозволить побачити, що собою являє “Супутник V”.

Раніше, голова політради Української партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук назвав «маразматичним базіканням» заяву головного санітарного лікаря при МОЗ країни Віктора Ляшко про відмову реєструвати в Україні російську вакцину від коронавірусу «Супутник V» з огляду на те, що третя стадія її клінічних випробувань ще не закінчена.

«Заява головного санлікаря України, точніше« непорозуміння від медицини », Ляшка про те, що Україна не буде реєструвати «Супутник V », оскільки в МОЗ планують використовувати тільки ті вакцини, які пройшли третю фазу клінічних випробувань, – це маразматична балаканина, що не має нічого спільного ні з медициною, ні з інтересами українських громадян », – йдеться в заяві Медведчука, опублікованій на сайті партії.