Переможцю другого туру президентських виборів Володимира Зеленського потрібно, щоб Верховна Рада «приймала важливі рішення», а непрацюючий парламент необхідно розпустити.

Про це заявив радник Зеленського, екс-міністр фінансів Володимир Данилюк.

«Треба йти до Верховної Ради з кадровими призначеннями та пріоритетними законопроектами, вносити і наполягати – голосуйте! Президент Зеленський збирається так діяти. Не голосуєте? І далі… треба зробити так, щоб відмова депутата підтримати хорошу ініціативу мала для нього високу політичну ціну. Нехай пояснює своїм виборцям, чому він проти антикорупційних законів і оновлення кадрів», – зазначив Данилюк.

За словами Данилюка, є кілька моделей роботи президента і Ради.

«Перший – шлях договірняків. Це те, чого Рада очікує, що ми прийдемо домовлятися-торгуватися…. Я упевнений в іншому підході. У Зеленського є… підтримка і довіра 73% виборців, і це єдине, на що він має спиратися у роботі з Радою», – зазначив радник Зеленського.

«Нам потрібно, щоб приймалися важливі рішення. Навіщо розпускати працюючу Раду? А непрацюючу – просто необхідно», – додав він.

На думку Данилюка, у разі відмови ВР працювати з президентом «можна зробити так, щоб їх низька довіра конвертувалося у програш на наступних виборах, і заручитися підтримкою громадськості, яка навчилася тиснути на владу».

Політолог Володимир Фесенко висловив думку, що заява новообраного президента Володимира Зеленського є не просто констатацією, а жорсткою вимогою до парламенту. 

"Він не просить, а вимагає. Це тактика жорсткого тиску на парламент. І якщо депутати не проголосують за інавгурацію 19-го, то розпуск парламенту буде одразу ж після набуття повноважень новим Президентом. І неважливо, коли це буде – 28 травня або 1 червня. І неважливо на якому боці у депутатів "тюбетейка", що там говорить "буква Конституції", – написав він у Facebook.

 За словами Фесенка, новий президент зважився на досить ризикований сценарій щодо розпуску Ради, проте вся його команда в майбутньому має намір неодноразово ризикувати. 

"Це звичайно дуже ризикований сценарій для нового Президента. Але Зе зі своїми хлопцями, схоже, хлопці ризикові. Чия візьме – побачимо на наступному тижні, напевно, у вівторок", – підсумував політолог.