Військовий оглядач, полковник запасу Збройних Сил України Петро Черник прокоментував повідомлення про те, що російські окупанти підготували потужний великий наступ на Купянсько-Лиманському напрямку.

За словами експерта, Куп’янсько-Лиманський напрямок напряму прив’язаний до Бахмута. Оскільки в районі Бахмута ми доходимо до точки так званого оперативного оточення, окупанти намагаються відволікти наші сили.

“Для того, щоб відволікти наші сили і засоби від Бахмута, а це найзручніше робити на Куп’янському напрямку, вони там і концентрують якісь певні сили і засоби. Я би дещо понизив цю тональність, що невідомо що вони там згрупували, якихось там 900 танків. Ну, це насправді не серйозно, бо усього по лінії розмежування на 1400 км у них є у межах 1600-1800 робочих машин, більше немає, і не може такого бути, що більшу половину сконцентрували на невеличкому відтинку фронту”, — заявив Петро Черник.

Експерт також наголосив, що це інформаційно-психологічна операція ворога.

“Вони в якийсь такий спосіб можуть пробувати на нас тиснути, щоб знову ж таки зробити наші великі очі на страшному місці. Найголовніше, що зараз нам усім потрібно, усього дві речі: здоровий глузд і терплячка. Збройні сили України показали, що вони впоралися із значно сильнішим шквальним наступом на Бахмуті, упораються і на Лимано-Куп’янському напрямку”, — додав Петро Черник.

Не опинув увагою Черник і питання постачання союзниками нового озброєння для ЗСУ. Зокрема це славнозвісні касетні боєприпаси, які вже наробили шуму серед окупантів.

“Щоб пояснити переваги касетних боєприпасів, треба провести аналогію. Уявляємо собі  лісосмугу, де знаходиться якась кількість особового складу і техніки противника. Для того, щоб це винищити, потрібно щонайменше 30-40 звичайних артилерійських залпів. Один стандартний артилерійський снаряд коштує в межах тисячі доларів, отже, маємо витратити 30 тисяч доларів, щоб це поле засипати.

А касетний боєприпас має у своїй комплектації 72 субелементи, кожен з яких важить близько 200 грамів. Десь на висоті 30 метрів ці 72 елементи розсіваються і засипають те саме футбольне поле. Отже, 2-3 касетні боєприпаси роблять ту саму роботу, що робить 30-40 звичайних снарядів.

Звісно, субелемент касетного снаряду повноцінно не знищить танк, але є один нюанс. Є таке правило: знищену техніку з поля боя не забирають, а пошкоджену обов’язково забирають. Отже, на це відволікається моторесурс ворога, тому що потрібна або інша бронетехніка, або тягач. Так само відволікається особовий склад. Те саме стосується і солдат. Убитого росіяни можуть не забирати кілька днів, а пораненого обов’язково треба перевозити» – зауважив Черник.

Він заявив, що касетні снаряди економлять не тільки великі залпи, але ще й високоточні. Тому що високоточний снаряд M982 Excalibur коштує від 120 до 170 тисяч доларів.

«Отже, у чому потрібність і якість касетного боєприпасу? Він на 20-25% піднімає обсяги ушкодження і винищення особового складу і техніки противника. Умовно, на тому самому полі ми нищимо вдень 100 окупантів, а касетний боєприпас дозволяє нищити 120. В межах тижня, двох тижнів, місяця ми суттєво піднімаємо рівень винищення.

От у чому філософія касетного боєприпасу. Він економить звичайні боєприпаси, але, за великим рахунком, виконує ту саму роботу за рахунок того, що має субелементи у комплектації» – підкреслив експерт.

Таким чином це врятує сотні життів бійців ЗСУ і знищить не одну тисячу окупантів.