Зеленський наклав вето на закон про кастрацію педофілів.

Президент Володимир Зеленський наклав вето на закон щодо примусової хімічної кастрації за зґвалтування і розбещення неповнолітніх. Про це зазначено у картці закону на сайті парламенту за 4 вересня.

«Готується на розгляд з вето президента», – йдеться у графі щодо стану проходження розгляду документа.

Нагадаємо, 11 липня Верховна Рада ухвалила в першому читанні закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості».

Таким чином, у Кримінальному кодексі запроваджується нова стаття 59 -1 «Примусова хімічна кастрація». Покарання полягає у примусовому введенні засудженому антиандрогенних препаратів, що зменшують лібідо та сексуальну активність. Не застосовується покарання до неповнолітніх та старших 65 років.

Законопроектом пропонується посилити відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб шляхом внесення змін Кримінального кодексу України. Так, статтею 152  запропоновано посилити покарання із застосуванням примусової хімічної кастрації.

Також в документі йдеться про створення публічного реєстру осіб,  які були засуджені до позбавлення волі за зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх.

Окрім цього закону, стало відомо, що президент ветує і ще один закон. Зокрема президент України Володимир Зеленський ветував законопроект №1793 (зареєстрований як №0975 в новому скликанні парламенту), який передбачає посилення кримінальної відповідальності за порушення під час закупівлі оборонної продукції. Про це свідчить інформація на сайті парламенту.

Останній етап проходження документу – готується на розгляд з вето президента.

“04.09.2019 повернуто з пропозиціями президента”, – вказано на сторінці закону на сайті парламенту.

Зазначимо, що наразі текст пропозицій Зеленського до закону на сайті ВР відсутній.

Законом передбачалася кримінальна відповідальність за придбання продукції, робіт і послуг оборонного призначення, які не відповідають встановленим стандартам і вимогам технічних регламентів, якщо такі дії призвели до загрози заподіяння шкоди обороноздатності держави, якщо вони вчинені організованою групою або спричинили тяжкі наслідки.