Колишній президент України Петро Порошенко, а також колишній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк дали пораду президенту Білорусі Олександру Лукашенку провести нові вибори після протестів, які охопили країну.

Порошенко розмістив своє відеозвернення в Facebook в середу, 12 серпня.

За його словами, владі Білорусі необхідно відпустити протестуючих, а також піти на діалог з суспільством і провести повторні президентські вибори.

Крім того, Порошенко закликав Зеленського призначити спеціального представника від України, який разом з європейськими колегами впливав би на врегулювання конфлікту в сусідній країні.

Раніше про необхідність нових виборів заявив і колишній прем’єр-міністр України і лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк. За його словами, замість легітимних виборів в Білорусі відбулося “перепризначення влади”.

“Вихід сьогодні для Білорусі і для самого Лукашенка – тільки один. Єдиний правильний вихід – повторні президентські і одночасні парламентські вибори”, – підкреслив Яценюк.

Тим часом тг-канали дуже різко відреагували на заяви Порошенка і Яценюка і вважають, що точно не їм давати поради політикам з інших країн.

“Крокодил” пише наступне:

“Ну ви подивіться хто виліз зі своєю заявою щодо Білорусі. Це ж той самий, який тисне руку і обіймає Путіна.

Білоруси, не здумайте слухати таких як він. Повірте, розсьорбувати будете дуже довго “.