Раніше українців обрадували тим, що в 2019 році номінальна заробітна плата зросте на 16%, але як виявилося, левову частку такого підвищення «з’їсть» інфляція

Так, раніше в Національному банку спрогнозували уповільнення зростання номінальних доходів українців. Зарплати в 2019 році повинні вирости на 16%, а також лише на 10% в 2020 році.

Але, як свідчить останній інфляційний звіт регулятора, реальна заробітна плата зросте на 7% в 2019 році і на 5% – в 2020 р.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Відзначається, що в 2018 році зарплата українців в реальному вираженні збільшиться на 13%.

«В середньому в 2018 році роботодавці підвищать номінальні заробітні плати на 25% (або на 13% в реальному вираженні)», – сказано в документі.

До того ж, темп зростання зарплат далі будуть сповільнюватися через зменшення інтенсивності трудової міграції, низьких темпів підвищення мінімальної зарплати і зарплат у державному секторі.

Раніше повідомлялося, що українці, які отримують високі зарплати, будуть змушені платити ЄСВ з усієї суми, а керівників підприємств зобов’яжуть декларувати як мінімум дві «мінімалки».

Подібні нововведення передбачені законопроектом, який був розроблений Кабміном. У документі сказано, що тепер мінімальна зарплата начальника повинна бути не менше 7400 гривень. Сьогодні в Україні майже 84 тисячі начальників отримують мінімальну допомогу у розмірі 3700 гривень і це пов’язано, в першу чергу, з тим, що фірми намагаються приховати реальні доходи, видаючи зарплати в конвертах.

Новим законопроектом Кабмін спробує виправити ситуацію, при якій бізнес продовжує красти гроші у бюджету. Тепер ухилитися від сплати ЄСВ не вдасться: якщо керівника скоротять або переведуть на іншу посаду, то підписувати документацію буде нікому.