У Раді зареєстрували "новорічний подарунок" для депутатів – закон про обмеження депутатської недоторканності. Відомо, що цей пункт часто був частиною передвиборної агітації різних політичних сил, але рідко коли за нього бралися після отримання влади. У Раді вже готують альтернативний законопроект, тому що він значно спрощує процедуру зняття депутатської недоторканності. Про це повідомляє журналіст Олександр Міхельсон. – повідомляє Корупція.Інфо

На даний момент процедура зняття депутатської недоторканності занадто затягнута і ускладнена. Наприклад, це не можна зробити швидко, навіть якщо подання направлено самим Генеральним прокурором. Цей документ повинен перевірити Комітет Ради з питань регламенту, який в підсумку може повернути подання назад прокурору, тому що воно складено неправильно. Також силовики не можуть проводити обшуки в будинку нардепа, якщо на це немає дозволу Ради.

Згідно з текстом законопроекту, ці процедури пропонують спростити, щоб швидше можна було притягти депутата до відповідальності.

"Процедуру проходження подання ГПУ в парламенті пропонують істотно скоротити і спростити (зокрема, рішення комітету фактично стає необов'язковим). Депутати так само, як і зараз, повинні проголосувати за затримання або попередній висновок колеги (до яких додається домашній арешт) – але стежити за ним або обшукувати його житло, авто тощо, в тому числі і таємно, можна буде на так званих загальних підставах, які діють щодо пересічних громадян", – повідомляє Міхельсон в блозі на ресурсі Цензор.нет.

Також депутату, проти якого ГПУ подала подання, забороняють виїжджати з країни.