У ніч на неділю, 4 червня, в Анатівці, що під Києвом, невідомі розбили скло і зламали раму на склепі єврейського праведника Мордехая Чорнобильського. Про це повідомив головний рабин Києва та України Моше Реувен Асман, – передає Корупція Інфо

Популярне: Жахлива стрілянина з погонею!!! Озброєний конфлікт між волонтером і СБУшником сколихнув усю Мережу

 

Поліція зареєструвала спробу злому і проникнення. «Цей акт вандалізму є далеко не першим у цілій серії нападів і осквернення єврейських могил, культових споруд і пам'ятників жертвам Голокосту в Україні», – зазначив рабин.

Моше Реувен Асман закликав уряд і правоохоронців вжити додаткових заходів щодо забезпечення безпеки єврейських об'єктів.Слід зазначити, що представник так званої Чорнобильської династії хасидів Мордехай Чорнобильський був похований під Києвом у 1837 році, а в 2015 році біля його могили побудували селище, де оселилися єврейські біженці з сходу України.

Чорнобильські хасиди – це династія, яку заснував рабин цадик Менахем Нахум Тверський. Династія називається за ім'ям міста Чорнобиль, де Менахем Нахум Тверський служив магідом. Рабин Менахем Нахум Тверський був учнем засновника хасидизму Бааль Шем Това і Дов-Бера із Межиріча.

Після Менахема Чорнобильську династію продовжив його син – цадик Мордехай із Чорнобиля, відомий як Чорнобильський магід. У Мордехая з Чорнобиля було восьмеро синів, які всі стали рабинами в різних містечках на території сучасної України. До Чорнобильської династії, крім власне чорнобильських, входили також рабини з Черкас, Турійського району, Тального, Макарова, Сквири, Малина, Горностайполя і Махнівки. Чорнобильська династія пережила Голокост, хоча під час Другої світової війни загинуло багато її представників.‡агрузка...