Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що допускає можливість, ніби білоруським військам доведеться воювати за Західну Україну, щоб її “не відтягнув Захід”.
Про це повідомляє Zerkalo.io.
Чергову скандальну заяву білоруський диктатор зробив 10 червня. На думку Лукашенка, Білорусь – це “об’єкт тиску” для Заходу, зокрема з геополітичних причин.
“Вони (Захід) досі не відійшли від мети вирівняти фронт, щоб він проходив: Смоленськ-Псков, Смоленськ-Брянськ-Курськ і туди до Ростова. Їм треба вирівняти фронт. А ми, тисячу майже кілометрів, цей балкон, його треба зрізати”, – заявив він.
Окрім того, Лукашенко додав, що “вони (тобто Захід) перед цим не зупиняться”.
“Зайдуть вони з України Західної чи ще звідкись. Ще, може, за Західну Україну доведеться воювати, щоби не відчепили. Тому що це для нас смерті подібне, не лише для українців. Страшні процеси відбуваються навколо”, – заявив білоруський диктатор.
Також у п’ятницю Лукашенко закликав білоруських чиновників зробити висновки з після виборчих протестів 2020 року і не допустити повторення українського сценарію. Крім того, влада Білорусі заявила про продовження військових навчань на кордоні з Україною та західними країнами.
“Я все більше доходжу висновку, що заяви білоруської влади про реальність загрози вторгнення України – це не просто пропаганда для бабусь, а що вони справді живуть у цій картині світу. Спостерігаючи протягом усіх років, скільки при владі Лукашенко, видно, як відсіюється картина світу. І ти цю картину світу спочатку сприймаєш як те, чому потрібно підкорюватися, але потім сам починаєш у це вірити”, – прокоментував ситуацію військовий експерт Лебядко.
А ще протягом останнього часу Олександр Лукашенко встиг зробити низку тривожних заяв: про створення оперативного командування для військ на кордоні з Україною, про купівлю російських С-400 та “Іскандерів” та навіть про створення “народного ополчення”. Щодо останньої заяви коментар дав відомий військово-політичний оглядач Ягор Лебядко:
“Я, щиро кажучи, в це особливо поки що не вірю. У нас, як і у вас, є війська територіальної оборони. Незрозуміло, чи йшлося про них. Тоді це просто популістська заява – переназвати територіальну оборону ополченням. Або це буде якась нова правова форма, яка незрозуміло кому буде підпорядкована. Однак говорити про це поки що жодних ознак, ні прямих, ні непрямих, немає”.