Законопроєкти про деолігархізацію та про внесення змін до Податкового кодексу мають бути проголосовані парламентом найближчим часом.
Головним завданням сезону є «вбивство» традиційної олігархічної політичної моделі, заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в інтерв’ю виданню “Главком”, повідомляє Укрінформ.
“Голова держави ініціював кілька фундаментальних законопроєктів, які мають суттєво змінити ландшафт стосунків між суспільством та державою. Наприклад, є два ключових законопроєкти, які мають обов’язково бути проголосовані найближчим часом. Це закон щодо олігархів у другому читанні, прийняття якого розблокує шлях до інших допоміжних законів – того ж закону про лобізм. А також закон №5600, який фундаментально змінює податкову систему”, – зазначив Подоляк.
За його словами, законопроєкт №5600 більше навантажує рентними платежами галузевих, особливо сировинних, олігархів і водночас дозволяє зібрати ту суму коштів, яку раніше бюджет не отримував. Радник ОП переконаний, що цей проєкт закону дозволить Мінфіну добрати до бюджету від 32 до 35 млрд грн на рік.
Водночас він додав, що до документа подано близько 12 тис. правок, запевнивши, що “багато з них прибирають надмірне навантаження на звичайних громадян, малий бізнес”.
“На мій погляд, головною задачею цього сезону є свого роду «вбивство» традиційної олігархічної політичної моделі. Якщо коротко: це коли олігарх, заробляючи на державі, ці гроші частково витрачає на створення партій, просуває їх через свої медійні канали, отримує потім партійні квоти в парламенті та уряді та через квоти в уряді отримує можливість зберегти свої неконкурентні переваги”, – сказав Подоляк.
Він зауважив, що саме ухвалення законопроєкту про олігархів разом з допоміжними до нього законами має “розірвати цей ланцюг”.
“Зрозуміло, що по ходу цього будуть конфлікти, треба буде вносити якісь правки. Але хоче цього хтось, чи ні – закон буде проголосовано в будь-якому випадку. І його прийняття дозволить нам вже вести діалог з олігархами за інших правил. Ніхто ж не збирається ні у кого нічого несправедливо забирати. Але, друзі, давайте вже розмірковувати про те, як ви будете відходити від свого монопольного положення, зокрема, на медійному ринку”, – підкреслив радник очільника ОП.