Ймовірний наступник Головнокомандуча Валерія Залужного працює на передовій. Генерал-полковник Олександр Сирський вкотре побував у військових частинах та підрозділах, які тримають оборону на Бахмутському напрямку. Було прийнято низку важливих рішень.
Про це повідомили Сухопутні війська ЗСУ.
Командувач заслухав командирів бригад щодо актуальної обстановки, провів оцінку ефективності вогневого ураження та розглянув нові способи підвищення вогневих спроможностей наших військ.
«Також з командирами частин та підрозділів він обговорив імовірну тактику дій противника та варіанти подальшого розвитку бойових дій. Після цього вони разом спланували сценарії відсічі агресору та недопущення його просування вперед», — йдеться в повідомленні.
Після операцій на Бахмутському напрямку, генерал-полковник Олександр Сирський ухвалив кілька важливих рішень. Серед них — зосередження основних зусиль на найбільш загрозливих напрямках та використання тактики маневру з вогневими засобами.
Нагадаємо, раніше начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш відзначав, що російські окупанти на Бахмутському напрямку намагаються перейти на локальні штурми і малими піхотними групами під прикриттям артилерії та дронів йдуть на «м’ясні штурми».
За словами Євлаша, наразі по всій смузі відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» зберігається стала ситуація. Оперативна обстановка залишається напруженою, проте контролюється нашим командуванням та керівництвом підрозділів, які виконують завдання на напрямках.
Що стосується Бахмутського напрямку, ворог там намагається переходити до локальних штурмів. Безуспішних штурмів. Зараз дуже складна погода, що ускладнює переміщення і техніки, і піхоти. Все залишається так, як і було – малі піхотні групи під прикриттям спочатку артилерії, а потім вже FPV-дронів виходять на так звані «м’ясні штурми», які вражаються нашими піхотинцями, нашою артилерією, нашими операторами безпілотників та операторами дронів-камікадзе», – розповів він.
Наразі підготовки до серйозних наступальних дій з боку росіян «ми не можемо констатувати по всіх напрямках», зазначив Євлаш.
«Проте, так, на деяких ділянках фронту він перекидає свої підрозділи, знімає їх з менш пріоритетних ділянок, продовжує готувати свої резерви для майбутньої участі у бойових діях. Можу сказати, що у зв’язку з великими втратами ворог, якщо раніше витрачав на підготовку своїх піхотинців 3-4 місяці, то зараз цей час скоротився удвічі», – додав він.
Євлаш підкреслив, що наразі на ситуацію на полі бою найбільше впливає наявність безпілотних систем, бо вони зберігають життя особового складу, завдають досить потужних ударів.
Додамо, видання Reuters писало, що українські війська під Бахмутом розраховують воювати до кінця війни. Деякі з бійців кажуть, що у них не буде іншого вибору, окрім як воювати, поки війна не закінчиться, незважаючи на спроби уряду мобілізувати більше військ, щоб замінити тих, хто довгий час служить на фронті.
Боєць 92-ї окремої десантно-штурмової бригади зазначив, що не може уявити собі демобілізуватись і жити цивільним життям, поки триває війна.
«Я залишуся, поки ми не переможемо», — каже військовий.
У свою чергу командир батальйону Юрій Федоренко заявив, що потрібне більше військ, щоб дозволити, зокрема, штурмовим частинам відійти на позиції, розташовані далі від фронту, щоб відновитися та замінити їх новими підрозділами. Але він теж ставить під сумнів ідею звільнення через три роки.
«Давайте не будемо обманювати один одного, цього не станеться. Якщо ми відпустимо цих людей, досвідчених офіцерів, сержантів, солдатів, людей, здатних виконувати бойові завдання, … то воювати буде нікому», — підкреслив він.