Команда громадського проекту «Поборемо корупцію разом» розповіла читачам про дорожньо-транспортну пригоду, яка трапилася 24 серпня поблизу «Арени-Львів».

Водій іномарки травмував двох перехожих, яких доправили до лікарні. Втім, покарання за завдані травми та порушення законодавства він не поніс через «халатне» відношення працівників ДПС.

Юристи нашого проекту надіслали скаргу до прокурора Львівської області та начальника ГУ МВСУ, з вимогою встановити справедливість.

Надаємо Ваші увазі текст скарги повністю:

Начальнику ГУМВС України у

Львівській області

полковнику міліції

Загарії  Дмитру Дмитровичу

 

Прокурору Львівської області

державному раднику юстиції 3 класу Гошовському Миколі Івановичу

 

Скарга

Жуналістами громадського проекту «Поборемо корупцію разом» на сайті http://www.korupciya.com/ розміщена стаття про факт вчинення дорожньо-транспортної пригоди  із постраждалими (далі – ДТП) 24 серпня 2014 року за свідченнями очевидців близько 19.30 на під’їзді до львівського стадіону  «Арена Львів» по вул. Стрийській.

Автомобіль марки «Toyota Venza» із  номерними знаками «АА5651МВ» на швидкості збив з ніг дівчину, яка прямували в сторону стадіону  «Арена Львів» та хлопця, який проходив поруч. На місце події прибули працівники міліції, ДПС та медики. Карета «швидкої допомоги» забрала постраждалих до лікарні.

Автомобіль, який був задіяний в цьому ДТП мав значні ушкодження, а саме: лобове скло, капот, ліва фара та ліве переднє крило були пошкоджені під час ДТП, тобто удар виявився потужним. Але прибувши на місце аварії, представники відділу ДАІ та правоохоронці не зафіксували факту ДТП.

Свідки стверджують, що працівники патрульної служби не могли зафіксувати ДТП, адже вони територіально з іншого підрозділу. В цьому випадку вони повинні були викликати своїх колег , але поговоривши з водієм, патруль покинув місце транспортної пригоди. Автомобіль попрямував за запланованим маршрутом.

Відповідно до п.2.10 Правил дорожнього руху від 10 жовтня 2001 року, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:

а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;

б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки;

в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;

г) вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу.

Компетенція працівників ДАІ визначається при ДТП Законом України «Про міліцію» від 20 грудня 1990 року. Так, згідно ст. 10 вказаного Закону міліція має право забезпечувати безпеку громадян і громадський порядок, виявляти  причини  й  умови,   що    сприяють    вчиненню правопорушень,  складати  протоколи  про  адміністративні  правопорушення, обмежувати  або  забороняти     при  аваріях рух транспорту і  пішоходів  на окремих  ділянках  вулиць  і  автомобільних    шляхів, організовувати  при  необхідності  медичний  огляд    водіїв, використовувати  передбачені  нормативними  актами   технічні засоби для виявлення та фіксації порушень правил дорожнього  руху, забороняти експлуатацію транспортних засобів, технічний стан  яких загрожує  безпеці  дорожнього руху.

      На підставі вищенаведеного та у відповідності до вимог чинного законодавства України, прошу Вас:

      1. За даним фактом провести перевірку відповідно до покладених на Вас повноважень.

     2. За результатами проведеної перевірки притягнути винних осіб до відповідальності.

     3. Повідомити нас про вжиті Вами дії у встановлений законом строк в письмовій формі.

КЕРІВНИК

ГРОМАДСЬКОГО ПРОЕКТУ

«ПОБОРЕМО КОРУПЦІЮ РАЗОМ»        _____________________     І.М. ЯЦКІВ