У Міністерстві внутрішніх справ Білорусі визнали, що стріляли по протестувальниках на ураження.

Про це в Telegram повідомила офіційний представник Міністерства внутрішніх справ Білорусі Ольга Чемоданова.

За даними МВС, в Бресті на співробітників міліції нібито напала група агресивно налаштованих громадян з арматурою в руках.

“Попереджувальні постріли вгору їх не зупинили. Для захисту життя і здоров’я співробітників зброя була застосована на ураження. Один з нападників поранений”, – зазначила Чемоданова.

Нагадаємо, протести у Білорусі спалахнули 9 серпня після проведення президентських виборів. Того ж вечора екзит-пол оприлюднив попередні результати голосування, згідно з якими перемогу здобув Олександр Лукашенко.

У зв’язку з цим обурені білоруси вийшли на вулиці. У понеділок ввечері у центрі Мінська припинили роботу декількох станцій метро, стягнули спецтехніку, а силовики почали стріляти по мітингувальниках. У результаті затримали тисячі осіб, ще десятки активістів постраждали.

У МВС Білорусі заявили, що протягом другого дня протестів, 10 серпня, в країні було затримано понад дві тисячі людей.

Учора, 11 серпня, у МВС Білорусі заявили, що не будуть розголошувати інформацію про те, де перебувають затримані під час масових протестів громадяни. Ввечері через продовження мітингів у Мінську знову зачинили метро, а до станції, де напередодні загинув протестувальник, несли квіти.

Пізніше МВС Білорусі повідомило, що в ніч протестів з 11 на 12 серпня в країні затримали понад тисячу осіб, а слідчі відкрили 17 кримінальних справ.