Нова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом не вимагає від українського уряду проведення структурних реформ, зокрема, підвищення пенсійного віку. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, зазначені в програмі умови “абсолютно збігаються” з напрямками реформ, які відбуваються в Україні.

“Вона не вимагає від нас і там немає умов для здійснення структурних реформ. Там прописані структурні дії, які Україна має виконувати з МВФ або без нього, тому що ми рухаємося у бік цивілізованого світу”, – сказав глава Кабміну в ефірі програми Свобода слова Савіка Шустера.

“Ніякої мови про підвищення пенсійного віку не ведеться і не може вестися, крапка”, – додав Шмигаль.

Він зазначив, що програма буде схвалена Радою директорів фонду в найближчі дні, а перший транш від МВФ Україна може отримати вже 6 червня.

Програма передбачена на 18 місяців, кредит за програмою stand by в сумі 5 мільярдів доларів дається на п’ять років.

“Він дасть нам можливість рухатися спокійно в подоланні тих наслідків коронакризи, які вже є. Перший транш прописаний на 1,9 мільярда доларів в червні, 5-6 числа очікуємо, далі на осінь 1,6 мільярда і в наступному році – 1,5 мільярда доларів “, – зазначив Шмигаль.

Також прем’єр додав, що така програма співпраці з МВФ дасть Україні можливість отримати кредити також від інших міжнародних партнерів.