Кабінет Міністрів розглянув проєкт постанови “Про внесення змін до Правил реєстрації місця проживання”. Це рішення опублікував у своєму Telegram-каналі нардеп Олексій Гончаренко.

Тепер під час реєстрації неповнолітньої дитини не вимагатимуть документів, що підтверджують право на проживання в житлі за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника.

У разі відсутності цих документів, якщо житло в іпотеку або в довірчій власності, реєстрація місця проживання буде за згодою власника/співвласника житла, наймача або членів його сім’ї (за згодою іпотекотримача або довірчого власника).

Працівник органу реєстрації може перевірити, чи перебуває житло в іпотеці або в довірчій власності, – в Державному реєстрі прав на нерухоме майно.

Також у заяві на реєстрацію місця проживання тепер можна вказувати, що житло перебуває в іпотеці/довірчій власності як спосіб забезпечення виконання зобов’язань.

Міністр юстиції Денис Малюська, своєю чергою, зазначив, що тепер зареєструвати місце проживання в іпотечній нерухомості стане трохи складніше, тому що потрібен буде дозвіл іпотекотримача (або довірчого власника для довірчої власності).

“Це спростить переведення стягнення на іпотечну нерухомість. Щоправда, іпотек зараз майже немає, тому реформа спрямована радше на майбутнє”, – написав він у фейсбуці, коментуючи рішення Кабміну.