Міненергетики запропонувало Кабміну підвищити норми споживання газу для користувачів, у яких немає лічильників.

Як пише прес-служба відомства, така ініціатива пов’язана з проблемами з неконтрольованим обсягом споживання газу деякими домогосподарствами, що призводить до збитків підприємств.

На даний момент за умови використання тільки газової плити діє норма в 3,28 кубометра з людини, а пропонується підвищити її з квітня по вересень – до 5,2 кубометра на людину, а з жовтня по березень – 7,6 кубометрів на людину.

Коли використовується тільки газова плита, але без гарячої води, норму планують підвищити з 5,39 кубометрів на людину до 7,1 кубометра на людину з квітня по вересень і до 12 кубометрів на людину з жовтня по березень.

При використанні газової плити і газової колонки пропонують підняти норму з 10,49 кубометра на людину до 16,3 кубометра на людину з квітня по вересень, і до 27 кубометрів на людину з жовтня по березень.

Міністерство пояснює, що проблемою є відсутність 100% комерційного обліку газу для населення, що проживає в квартирах і приватних будинках, і наявність економічно обґрунтованих норм споживання газу.

“Це призводить до безкоштовного використання газу побутовими споживачами в розмірі 2,6 млрд грн на рік”, – говорять в Міненерго.