Туреччина для вирішення різних питань може ефективно виконувати роль держави-покровительки, як це прописано в Женевських конвенціях.

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

“Ми також розглядаємо можливу роль Туреччини як країни-покровительки, що також прописано у Женевських конвенціях. Фактично зараз, коли відбувається війна, не існує жодного майданчику, де можна було б вести будь-які перемовини, Туреччина його постійно пропонує. Через державу-покровительку можна вирішувати різні питання й Туреччина може ефективно виконувати цю роль”, – сказав Дмитро Лубінець.

За словами омбудсмена, Женевські конвенції дозволяють мати до п’яти країн-покровительок й інші варіанти теж розглядаються.

“Ми дуже сподіваємося, що ініціатива на рівні президента Туреччини буде не тільки сприяти, а й десь впливати на російську сторону. Всі ми розуміємо, що у них там свої аргументи, своя комунікація. І якщо це буде використано задля додаткового захисту прав громадян України, то можу це лише вітати”, – сказав український омбудсмен.

Туреччина готова домагатися локального припинення вогню в Україні й вважає, що ані Москва, ані Київ не мають військових засобів для перемоги у війні.

Про це заявив офіційний представник президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана Ібрагім Калін у коментарі журналістам, повідомляє Hurriyet Daily News.

Калін визнав, що малоймовірно, що воюючі сторони готові укласти “всеосяжну мирну угоду” в найближчі місяці.
Але він вважає, що жорстока ціна бойових дій може незабаром змусити їх погодитися на локальні перемир’я на окремих ділянках фронту.

“Туреччина готова наполягати на локальному припиненні вогню і невеликій локальній деескалації”, – заявив Калін.

За його словами, Росія в першу чергу зацікавлена в “гарантіях безпеки” з боку НАТО і повазі на світовій арені. “Росія хоче, щоб її поважали як великого гравця і щоб НАТО не було у них на задньому дворі”, – сказав він.

А отже, Україна повинна отримати достатні гарантії безпеки від Росії, – вважає представник Ердогана.

Туреччина радикально змінила свою позицію щодо правильного закінчення війни Росії проти України: Анкара більше не прагне встановити мир за будь-яку ціну. Про це заявив український посол у Туреччині Василь Боднар в одному з інтерв’ю.

Туреччина докладає багато зусиль для укладення миру між Україною і Росією. Однак позиція Анкари значно змінилася з березня минулого року.

«Починалося все з підходів про гуманітарні перемир’я, »мир понад усе«, то зараз в позиції Туреччини чітко проглядається позиція про необхідність дотримання принципу територіальної цілісності України», – заявив дипломат.

Недавні заяви турецької влади говорять про їхнє розуміння, що Україна повинна звільнити всі свої території.

«У цьому контексті і було озвучено пропозицію, що Росія повинна першою почати припинення вогню, що може стати підставою для подальшого виведення військ з території України. Це спроба пошуку шляхів до діалогу, але ніяк не нав’язування позиції. Це одна з пропозицій країни-посередника», – заявив посол.

Весь світ зрозумів, що не існує способу домовитись з Росією про припинення війни, і тому Україні треба вигравати у цій війні.

“Не треба продовжувати вдавати, що хтось чогось досі не розуміє… РФ без жодної причини напала на Україну. РФ веде повноцінну війну всіма видами зброї. РФ масово знищує(-ред) цивільних і “зачищає” територію. РФ вчиняє злочини проти людяності…”, – заявив Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у мікроблозі Twitter.

Немає способу домовитись. Війну треба виграти. Дякуємо усім, хто це розуміє.