На позачергових виборах у Верховну Раду шанси "Громадянської позиції" потрапити до парламенту знизилися, а партії "Голос" – перевалили за 6%.
Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг" за період з 6 по 9 червня.
Зазначається, що долають прохідний бар’єр "Слуга народу" (47,5%), "Опозиційна платформа – За життя" (10,4%), "Європейська Солідарність" (7,9%), "Батьківщина" (7,5%) та партія "Голос" (6,4%).
У попередньому опитуванні, яке проходило з 29 травня по 3 червня, партію Святослава Вакарчука готові були підтримати 5,6%.
Варто зазначити, що серед партій, які поки не долають необхідний 5% бар'єр опинилися "Сила і честь", там за яку готові проголосувати 3,8% респондентів, Радикальна партія Олега Ляшка – 2,9%, ВО "Свобода" – 1,9% та "Громадянська позиція" – 1,8%.
За інші вісім партій висловили бажання проголосувати менше ніж 1% виборців.
Зокрема, за партію "Опозиційний блок" – 0,9%, "Наші" – 0,7%, "Відродження" – 0,6%, "Об'єднання "Самопоміч" – 0,6%, "Українська стратегія" – 0,5%, "Національний корпус" – 0,4%.
За інші партії готові проголосувати загалом 3,6%.
Водночас, кількість виборців за "Громадянську позицію", порівняно з попереднім опитуванням, знизилася з 3% до 2,4%.
Всього по Україні було опитано 2000 респондентів віком від 18 років методом особистого інтерв’ю. Вибірка репрезентативна для всієї України. Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.
Як зазначав, Дмитро Разумков, навіть якщо вибори до Верховної Ради відбулися б восени, то зміни виборчих правил не сталося б.
«У будь-якому випадку не було б зміни правил. Зміни декларували ще в далеких 2014-2015 роках. Вони були внесені в коаліційну угоду. Коли вони були проголосовані в першому читанні, то депутати дуже здивувалися, що за цей законопроект знайшлося 226 голосів. Тобто для них це був культурний шок, бо вони цього не очікували», – зазначив пан Разумков.
За його словами, зараз у цьому законопроекті близько чотирьох тисяч правок, більша частина з них спрямована не на те, щоб зробити його кращим, а щоб затримати його прийняття.
«Якщо би вибори відбулися восени цього або наступного року, то це б нічого не змінило. Якщо було б бажання, то можна було їх прийняти, але, на жаль, цього не трапилося», – переконаний політик.
Як уточнив пан Разумков, команда Зеленського вважає, що вибори мають відбуватися за системою відкритих списків.
«Оскільки в Раду не можна було внести альтернативний законопроект, Президент пропонував прибрати мажоритарку і піти на вибори за пропорційною системою. Ми отримали згоду від представників різних політсил, які в день голосування поступили по-іншому», – констатував Дмитро Разумков.