Збройні сили України створили глибоко ешелоновану оборону навколо Вугледара Донецької області. Туди росіяни перекидають нові підрозділи, а також змінюють тактику.

Противник тримає оперативну паузу і стирає місто з лиця землі, щоби намагатися просуватися далі. Українські військові, своєю чергою, контратакують і відкидають російських окупантів.

Про це сказав військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Збройні сили України створили глибоку ешелоновану оборону навколо Вугледара. Ба більше, Вугледарський плацдарм наразі розглядається вже окупантами як можливість для контрнаступу Збройних сил України в напрямку Маріуполя. Слід зазначити ще один момент: зараз у район Вугледара перекидаються не підрозділи так званих “мобіків”, а підрозділи 16-ї бригади спецпризначення головного управління генерального штабу ЗС Російської Федерації. Тобто це елітні підрозділи”, — зазначив Снєгирьов.

Крім того, за його словами, було зафіксовано передислокацію в район Вугледара додаткових з’єднань “Барс-23”, це бойовий армійський резерв країни-агресора.

“Зараз у районі Вугледара йдеться про зміну тактики російських окупантів. Від характеру фронтальних атак вони перейшли до фактично тотального знищення міста”, — зазначив військовий експерт.

Він повідомив, що на цьому напрямку було зафіксовано передислокацію систем УР-77, більш відомих, як “Змій Горинич”. Цю систему російські окупанти використовують не за цільовим призначенням.

“Замість розмінування проходів у мінних полях ця система використовується для знищення житлових кварталів. Вперше ця тактика була застосована російськими окупантами під час боїв на Північному Кавказі, потім апробована під час боїв у Сирії, і в Україні УР-77 уперше застосували під час боїв за Донецький аеропорт. І сьогодні йдеться про те, що подібними системами, плюс “Солнцепек”, будуть фактично знесені багатоповерхівки, які використовуються ЗСУ як оборонні споруди”, — пояснив гість ефіру.

За його словами, наразі можна говорити про так звану оперативну паузу російських окупантів.

“Фактично вони зносять місто з лиця землі для подальшого просування безпосередньо вже на позиції Збройних сил України”, — сказав Снєгирьов.

Захоплення Вугледара розглядається окупантами як комплекс військових, політичних та економічних заходів, вважає він.

“Крім вирішення питання відсування позицій ЗСУ, які не дозволяють тримати під контролем залізничну станцію “Волноваха”, вирішується питання виходу в районі Курахового, а це вже логістичний хаб Збройних сил України. І другий момент — це теплоелектростанція, яка розташована безпосередньо в цьому місті. Контроль за ТЕС дає можливість російським окупантам забезпечити безперебійне енергопостачання на окупованій території Донецької області. Тому захоплення Вугледара розглядається як комплекс заходів: військових, політичних та економічних”, — зазначив експерт.

Російські війська трохи просунулися в Луганській області, а також здійснили низку спроб наступу в районі Вугледару, однак не мали успіху. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

У ЗСУ заявили, що російські сили проводять штурми біля Вугледару не менше п’яти разів на день невеликими групами по 10 солдатів або менше, але після неуспішних спроб надалі займають оборону.

Також ворожі війська також продовжили наступальні операції в районі Кремінної. За даними росЗМІ, війська РФ зупинили п’ятигодинну контрнаступну операцію українських військових у районі Кремінної. Інший пов’язаний із Кремлем блогер заявив, що російські війська захопили невказані висоти на північний захід від Кремінної.