Міністр соціальної політики Андрій Рева анонсував українцям підвищення мінімальних зарплат із 1 січня 2019 року та пояснив головні зміни, які уряд планує здійснити у соціальній сфері.
Про це пишуть ЗМІ з посиланням на коментар міністра.
За словами Реви, в минулому році 923 000 домогосподарств з 6,9 млн, які оформили субсидію, показали нульові доходи.
"Офіційно у людей немає доходів, але вони живуть. Значить, у них доходи є, але їх не бачить Державна фіскальна служба", – говорить міністр.
Популярне: Жорсткі перевірки та контроль: Влада підготувала нові сюрпризи пенсіонерам
Тому на субсидію може претендувати тільки той українець, який хворий і має підтверджуючі документи або не може знайти роботу з об'єктивних причин і стоїть на обліку в Центрі зайнятості.
Як зросте мінімальна пенсія
З 1 січня 2019 року мінімальна пенсія зросте на 172 грн, до 1 669 грн. Це торкнеться лише осіб віком старше 65 років і трудових стажем понад 30 років для жінок і 35 років – до чоловіків.
Для всіх інших категорій пенсіонерів з 1 липня мінімальна пенсія складе 1564 грн, а з 1 грудня – тисячі шістсот тридцять вісім грн.
Скільки українців працює за кордоном
Від 7 до 9 млн наших громадян працюють за кордоном, 3,2 млн – на постійній основі.
За словами Реви, найбільше українців в Польщі. Там працюють близько 2 млн осіб, з них всього 1 млн осіб – легально. З 1 млн близько 400 000 платять податки в Польщі, решта 600 000 не платять їх ніде. Цю статистику Рева озвучив міністру праці та соціальної політики Польщі.
З 1 січня 2019 року мінімальна заробітна плата зросте з 3723 грн до 4173 грн на місяць.
Послуга "муніципальна няня"
З 1 січня батькам компенсуватимуть плату за послугу "муніципальна няня", розмір якої буде порівнянний з прожитковим мінімумом на дітей у віці до шести років. Її нинішній розмір – близько 1500 грн на місяць.
Скористатися послугою можуть усі батьки, чиїм дітям не виповнилося трьох років. Гроші виплачуватимуть в кінці року через Державну фіскальну службу.
Щоб отримати компенсацію, батькам потрібно самостійно знайти няню, укласти з нею договір і сплатити податки з її доходів.
Монетизація субсидій
Провести монетизацію субсидій планується в три етапи. З 1 січня 2019 року на цю систему переведуть приблизно 100 000-150 000 домогосподарств (всього в Україні близько 14 млн домогосподарств), які звернуться за субсидією з новим пакетом документів. Під час другого етапу – з 1 травня 2019 року соціальну допомогу нададуть тим, хто звернеться за нею в неопалювальний сезон. Повний перехід на нову систему відбудеться з 1 жовтня наступного року.