Вже з першого січня 2019-го року українські військові пенсіонери зможуть отримувати двадцатипятипроцентную надбавку, а з квітня наступного року планується введення автоматичної індексації всіх пенсій залежно від інфляції та зростання середніх зарплат.

«Якщо інфляція в цьому році буде 12%, як прогнозується, то в розрахунок береться 6%. Фонд оплати праці виріс на 25%, то в розрахунок береться 12,5%. В сумі 18,5%», – попередньо оцінив підвищення міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Популярне: Жорсткі перевірки та контроль: Влада підготувала нові сюрпризи пенсіонерам

Для того, щоб забезпечити всі ці виплати, був затверджений законопроект, в якому пропонується збільшити збір надходжень до ПФ єдиним соціальним внеском з роботодавців, а також посилити контроль над отримувачами пенсій. При цьому планується делегувати функцію контролюючого органу від Державної фіскальної служби Пенсійним фондом, який повинен отримати ще й право вводити санкції проти керівників підприємств і фірм – неплатників ЄСВ (позбавляти права водити автомобіль, виїжджати закордон, мати вогнепальну зброю, полювати).

Але нібито благе починання чиновників доставить проблеми і звичайним пенсіонерам, яким належить переоформити пенсійне посвідчення з фотографією, зробленою там, де видається документ, а також залишити відбитки двох пальців рук. Також раз на півроку пенсіонер буде повинен з'являтися у відділення ПФ або банк, який переводить йому пенсію, та особисто заповнювати реєстраційну картку. Всі ці заходи спрямовані проти шахраїв, які незаконно одержують пенсії в Україні.