Заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький роз'яснив українцям важливі нюанси розмитнення авто на єврономерах, а також уточнив, яку відповідальність можуть понести порушники.

Йдеться про закони 8487 і 8488, які були прийняті Верховною Радою, підписано президентом України Петром Порошенко і вступили в силу з 25 листопада (окрім деяких положень, які вступлять в силу через 180 днів після опублікування).

Він нагадав, що будь-які автомобілі іноземною реєстрації можуть перебувати в Україні чи "в митному режимі транзиту", або "в митному режимі тимчасового ввезення". Обидва режими мають певні проміжки часу, за порушення яких передбачено штрафи.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"По-перше – штрафні санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі транзиту значно збільшуються (вступають в силу через 180 днів з моменту опублікування закону), в тому числі за перевищення терміну але не більше доби — 170 грн. Або попередження: від однієї доби до 10 діб — 3400грн, від 10 до 20 діб – 8500 гривень, від 20 до 30 діб — 85 000 гривен, а більш ніж на 30 діб (а також за втрату або розкомплектування транспортних засобів) — 170 000 гривен, або конфіскації автомобіля за рішенням суду", – повідомив Білошицький.

Також штрафні санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення в митний режим тимчасового ввезення також значно збільшені (вступає в силу через 180 днів з моменту опублікування закону), а саме за перевищення терміну не більше ніж на три доби — 850 грн. або попередження, від 3 до 10 діб — 5100 грн, від 10 до 20 діб – 17 000 гривень, від 20 до 30 діб – 85 000 гривен, більш ніж на 30 діб (а також за втрату або розкомплектування транспортних засобів) — 170 000 гривень або конфіскації автомобіля за рішенням суду.

"По-третє —вводиться автоматизований обмін інформацією між фіскальними органами, Державною прикордонною службою та Національною поліцією і, коли він запрацює (сподіваємося, що скоро), ми зможемо в автоматичному режимі перевіряти, коли і ким ввезений автомобіль з іноземними номерами", — додав поліцейський.

Також встановлюється новий вид відповідальності за передачу транспортного засобу особистого користування ("тимчасово ввезеного на митну територію України" або "поміщеного під митний режим транзиту"), у володіння, користування або розпорядження особі, яка не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України (поміщали його в митний режим транзиту), а також за використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні.

"За керування водієм транспортним засобом, щодо якого порушено терміни його тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту, передбачається покарання у вигляді штрафу у розмірі 8500 гривень, постанову про що виносить сам поліцейський, а в разі повторності протягом року — 17 000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і з вилученням транспортного засобу чи без такого (в такому випадку розгляд справи буде здійснюватися судом)", — уточнив він.

Також водій повинен не порушувати терміни тимчасового ввезення та / або переміщення в митному режимі транзиту транспортного засобу особистого користування, невикористання тимчасово ввезений транспортний засіб для цілей підприємницької діяльності та / або отримання доходів в Україні, не передавати його у володіння, користування або розпорядження особам, неввезення такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщали в митний режим транзиту.

Також для тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами автомобілів більше, ніж на 30 діб, введена вимога їх державної реєстрації протягом десяти діб з моменту такого ввезення. Ця вимога зобов'язує користуватися автомобілем тільки того водія, хто ввіз цей автомобіль на територію України.

Поліція отримала право зупиняти авто на Єврономер з метою виявлення передачі транспортного засобу у володіння, користування або розпорядження особам, що не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України (або не поміщали в митний режим транзиту).