Безготівкова і готівкова моделі виплати субсидій на оплату житлово-комунальних послуг будуть функціонувати паралельно.

Цю інформацію повідомив міністр соціальної політик Андрій Рева, передає "ХВИЛЯ".

За словами Реви, з січня 2019 року в Україні почали виплачувати субсидії в безготівковій формі для тих домогосподарств, яким її призначили на початку поточного року.

Система передбачає перерахування сум субсидій на спеціальні рахунки, з яких будуть виплачуватися житлово-комунальні послуги, і подальшу виплату в грошовій формі всіх зекономлених коштів після закінчення опалювального сезону.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Крім того, у березні запланована виплата субсидій у готівковій формі тим громадянам, яким призначено субсидію в жовтні минулого року. Цей варіант передбачає виплату готівкою всієї суми призначеної субсидії людям для сплати ними житлово-комунальних послуг.

"По закінченню опалювального сезону, провівши обидва варіанти надання субсидій, відбудеться ревізія ефективності обох варіантів і за результатами цього буде вирішено, який буде залишено. Я прогнозую, що ми залишимо обидва варіанти — і безготівковий і готівковий".
Андрій Рева

Міністр підкреслив, що ті люди, які отримали субсидію готівкою, і будуть сумлінно платити, залишаться на готівковій формі. Ті ж, хто зірвали терміни оплати яких не сплатили, після сплати боргу будуть переведені на безготівкову форму надання субсидій.

Нагадаємо, субсидію в рамках монетизації перетворять на соціальні виплати і об'єднають з пенсіями. Про це повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева. 1 березня період її виплати синхронізується з періодом виплати пенсій, і люди будуть отримувати ці кошти одночасно з пенсією