ЗСУ готуються до потужного контрнаступу, щоб остаточно вибити ворога з нашої землі. Довкола того, яким саме він буде, точиться чимало обговорень.
Найімовірніше, наступ не буде дуже довготривалим. Для цього потрібні великі ресурси, великі запаси боєприпасів, а цим ми поки що похизуватися не можемо. Про це 24 Каналу сказав військовий аналітик, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.
Гетьман вважає, що анонсований контрнаступ буде схожим на той, який відбувався на Харківщині. Це буде потужний удар, а далі – просування на максимальну відстань, щоб якомога далі відкинути ворога.
“Навряд чи наступ буде заради наступу. Ні. Будуть поставлені певні цілі, міста, території – чи просто координати на мапі, на які ми маємо вийти, щоб закріпитися на нових позиціях і готуватися до подальших дій”, – говорить військовий аналітик.
На контрнаступ ЗСУ чекають не лише українці, а й росіяни. Звісно, вони до нього готуються.
Цікаве інше. Вони почали боятися нашого контрнаступу на рівні військовослужбовців, які братимуть безпосередню участь у цих бойових діях. Тому може статися так, як сталося під Харковом,
– стверджує ветеран.
Генерал Олександр Сирський зауважив, продовжив аналітик, що навіть Генштаб не очікував, наскільки далеко ми можемо просунутися. Є припущення, що ворог може побачити нашу техніку й почати відходити.
“Почнуть тікати. Де їх зупинять загородзагони – побачимо. Я впевнений, що це не буде тривати місяцям, радше тижнями”, – запевняє Олексій Гетьман.
За словами військового аналітика, росіяни зібрали величезну кількість мобілізованих. За одними підрахунками, їх більше ніж 300 тисяч, за іншими – понад 500 тисяч. Є прихована мобілізація, яка може постачати до 20 тисяч військових щомісяця. Ба більше, призов відбувається не лише у Росії, а й на тимчасово окупованих територіях на Донбасі.
Тому можна впевнено сказати, що якість їхніх збройних сил значно гірше, ніж на початку повномасштабного вторгнення і, звісно, під час Харківської операції,
– зазначає Олексій Гетьман.
Він акцентує, що свіжомобілізовані не мають бойового досвіду, чимало з них були призвані на службу силоміць.
“Ці люди кажуть, що їм страшно. Я думаю, під час наших наступальних дій спротив ворога буде значно слабшим, аніж під час контрнаступу на Харківському напрямку чи під час інших операцій. Їхня армія оновлена непрофесійними людьми. Це може дати нам додаткову перевагу”, – підсумував Гетьман.
Напередодні контрнаступу Сил оборони України, що готується, окупанти почали зводити фортифікаційні споруди й рити окопи в районі Кримського перешийка. Але це не стане серйозною перешкодою для української армії.
Щойно підготовку до успішного контрнаступу завершать, Крим буде звільнено. Таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL висловив військовий експерт Владислав Селезньов.
“Крим у будь-якому випадку буде звільнено від російської окупації. Але, звісно, не можна звільнити Крим, не звільнивши перед цим південь Запорізької та Херсонської областей. Щоб дійти до Кримського перешийка, необхідно пройти цей шлях, звільняючи Василівку, Токмак, Мелітополь, Оріхів, Чаплинку та інші населені пункти”, – зауважив експерт.
Селезньов нагадав про умову успішного контрнаступу, озвучену головнокомандувачем Збройних сил України Валерієм Залужним. “Генерал Залужний говорив: щоб контрнаступ був успішним, необхідно 300 танків, 600-700 одиниць бронетехніки, 500 артилерійських гармат. Плюс далекобійні ракети, тому що без них виносити ворожі склади неможливо”, – сказав експерт.
“Думаю, щойно всі ці передумови буде створено, це завдання буде виконано. Зокрема звільнимо Крим та Севастополь”, – спрогнозував він.
За оцінками Селезньова, наразі українська армія нарощує зусилля – “готує персонал, озброєння, техніку, боєприпаси, отримує від наших західних партнерів. Не в тих обсягах, у яких хотілося б, але над цим ми працюємо”.