У розпорядженні видання “Страна” опинилося листування з внутрішнього партійного чату “Слуги народу”. Там тривають розбірки між членами партії на тлі незадовільного результату на місцевих виборах.
Так, судячи зі скріншотів листування, нардеп Микита Потураєв пророкує новий Майдан і пропонує колегам купити квиток до Ростова. А однопартійця Богдана Торохтія він звинувачує в тому, що той нібито писав на нього доноси. Також Потураєв пише, що Торохтій нібито вимагав 30 тисяч доларів за право висуватися в мери Світловодська.
Однопартійці, в свою чергу, звинувачують Потураєва в тому, що він торгував місцями в партії, “і там, де продав, все злив”.
“Сподіваюся, будуть зроблені відповідні висновки. Інакше через таких, як ти, нас точно чекає Майдан, і не один. А когось ще й сміттєвий бак”, – пишуть Потураєву в чаті “слуг”.
В свою чергу, як пише телеграм канал Картель:
Єрмак вже призначив винних за свій провал на виборах. «Стрілочниками» зробили губернаторів.
Найближчим часом Президент своїми указами має намір звільнити групу керівників обладміністрацій. А саме – Олександра Стадника – голову Миколаївської ОДА, Юрія Гусєва – главу Херсонской̆ ОДА, Олексія Кучера – голову Харківської ОДА, Олександра Бондаренка – голову Дніпровської ОДА та Максима Куцого – голову Одеської ОДА, а також главу Київської ОДА – Василя Володіна. Чому їх звільняють?
Провал «Слуг народу» на виборах річ настільки очевидна, що, скільки б головний радник глави ОП Андрія Єрмака Подоляк не писав, що, мовляв, нічого страшного, це ж малозначні місцеві вибори, фіаско потрібно пояснити Президенту. А головне показати йому винних. Отже, хто ж винен? Проведемо власний маленький «розбір польотів».
Ці місцеві вибори в СН курирували всі, кому не лінь: велика частина областей потрапила під «юрисдикцію» безпосередньо Єрмака, а частина була віддана Сергію Шефіру, Сергію Трофимову, Олександру Корнієнку та окремим кураторам, як наприклад в Черкаській області, там за вибори відповідав Олександр Завитневич. Був і фактор квот нардепів-мажоритарників, який розв’язав безліч внутрішніх воєн, а в деяких регіонах нардепи просто продали свої місця. Одним словом, в керівництві СН на місцевих виборах панував неабиякий хаос, запрограмований главою ОП Андрієм Єрмаком, який став дублювати функції центрального офісу партії СН під керівництвом Корнієнка. Так, з формальної точки зору програла партія і Корнієнко, який так і не збудував нормальної структури керівництва, а головне фінансування виборчої кампанії. Але перед президентом за це відповідати Єрмаку, який особисто зобов’язався курирувати вибори і мало того, що його підставив Подоляк з виборами в Києві і Одесі, де за рахунок СН успіх святкує ОПЗЖ, так і в інших регіонах все дуже кисло. Що робити Єрмаку?
Відповідь проста – шукати крайніх. І Єрмак їх швидко знайшов, зваливши всю вину на губернаторів. Однак, варто зазначити, що губернатори не були керівниками кампаній, в деяких областях навіть на списки кандидатів вплинути не могли. Вони допомагали, але нічого не вирішували. Всі фінансові та інші ресурси були зосереджені в руках кураторів, в тому числі, і Єрмака. Так що, по суті, зараз рубають голови «стрілочникам», щоб глава ОП міг виглядати чистим і невинним перед Президентом. Але головне завдання для себе глава ОП вже виконав, він зміг переконати президента, що винні саме ті, кого назвав Єрмак.