Новим начальником митниці призначений Павло Рябікін, який в останні роки обіймав посаду директора аеропорту Бориспіль, а до того був заступником мера Кличка.

Таке рішення прийняли сьогодні на засіданні Кабміну. Про це пише “Політика Страни”.

Рябікін на своєму віку встиг попрацювати в спільному бізнесі практично з усіма українськими олігархами.

Але конкретно зараз потрапив на посаду глави митниці за протекцією Андрія Єрмака, до якого, в свою чергу його привів віце-прем’єр Резніков (давній знайомий Рябікіна).

По суті це призначення принципово мало що змінить на митниці (крім тих, хто контролює потоки).

Митниця є головним джерелом надходження тіньового кеша для всієї вертикалі чиновників і силовиків. А тому корупція там не зникне при будь-якому керівнику. І питання лише в тому, наскільки він зможе її впорядкувати і хоча б виконувати план по надходженнях.

А також наскільки зможе узгодити інтереси різних груп, щоб не було розборок зі стріляниною де-небудь в Закарпатті чи Чернівцях.

Те що спливла кандидатура Рябікіна показує, що у владі про упорядкування розкладів на митниці все-таки думають.

Журналіст Юрій Бутусов раніше заявляв, що це призначення погоджував особисто Володимир Зеленський, і воно стане наслідком домовленостей ОПУ з олігархічними групами.

Павло Рябікін дружить з Віталієм Кличком, Петром Порошенком, Дмитром Фірташем і Миколою Мартиненком. Тому таке призначення – “просто драматичний кульбіт”, пише Юрій Бутусов у своєму фейсбуці.

З посиланням на джерела в Офісі Президента журналіст стверджує, що Володимир Зеленський провів співбесіду з Павлом Рябікіним ще до місцевих виборів в Україні.

Після цього уряд 23 жовтня оголосив конкурс на посаду глави митниці з незвично низькою для такої посади зарплатою – 30 тисяч гривень на місяць. Кінцевий термін подачі документів встановили 26 жовтня.

Так зазвичай роблять, коли хочуть провести лише візуальний “конкурс”, адже 24 і 25 жовтня – вихідні. Тому формально відправитися на конкурс можна було тільки протягом одного дня – в понеділок, 26 жовтня.

Навіть при таких умовах на конкурс вирушили ще кілька кандидатів. З ними теж провели співбесіди, але вже не президент, а всього лише заступник міністра фінансів, і то по 15 хвилин.

Як повідомляє Юрій Бутусов, Володимиру Зеленському цю кандидатуру запропонував Андрій Єрмак. Тому зі свого боку віце-прем’єр Олексій Резніков.

І Андрій Єрмак, і Олексій Резніков раніше перетиналися з Павлом Рябікіним, коли той працював у Київській міській держадміністрації.

Павло Рябікін став відомим в політичних колах як юрист нафтогазового олігарха Ігоря Бакая. Разом вони були в партії “Демократичний союз”.

Зі свого боку Ігор Бакай багато років тому займався кар’єрою боксерів братів Кличко. Так познайомилися Павло Рябікін і Віталій Кличко.

З 2012 року Рябікін був народним депутатом від партії “УДАР”, а протягом 2014 року – 2015 років він працював заступником голови КМДА.

У 2002 році Павло Рябікін приєднався до фракції “Наша Україна” у Верховній Раді і був довіреною особою Віктора Ющенка. Тоді він і познайомився з Петром Порошенком, який через 12 років став президентом.

Більш того, як стверджує Юрій Бутусов, в 2016 році – саме за часів президентства Порошенка – Рябікін міг стати міністром інфраструктури.

Цю кандидатуру Порошенко запропонував його близький соратник Ігор Кононенко. Втім, призначення менеджера міністром не підтримувала навіть фракція “БПП”.

За даними іншого журналіста Сергія Лещенка, Льовочкін, Мартиненко і Фірташ були партнерами Рябікіна в бізнесі на території України і за її межами.

Йдеться про комплекс відпочинку “Маячок”, який контролюють Рябікін і Фірташ з Льовочкіним. Крім того, він пов’язаний і з Миколою Мартиненком – вони створили в Швейцарії підприємство, яке очолював Рябікін, а належало воно Мартиненку.