Найближчим часом так чи інакше громадяни України повинні бути морально і психологічно готовими до того, що блекаути повторюватимуться. Росія не припинить завдавати масованих ударів по критичній інфраструктурі країни. Про це сьогодні, 24 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Він пояснив, що росіяни зараз використовують в основному тактику прориву протиповітряної оборони (ППО) України, накопичуючи велику кількість ракет, як різної, так і уніфікованої номенклатури.

“Останнім часом ми бачимо, що це уніфікована номенклатура, в основному це ракети авіаційного базування Х-101. Вони накопичують велику кількість, понад пів сотні. Від пів сотні до сотні. І таким чином мають можливість прориву ППО. Тобто десь 2-3 дні після таких інтенсивних ударів Україна перебуватиме в блекауті так званому. Але це все відновлюється. Це все приводиться в так чи інакше працездатний стан, але знову-таки, ми повинні розуміти, що ця періодичність два тижні. Максимум три тижні перш, ніж вони накопичать новий потенціал”, — сказав Коваленко.

На думку військово-політичного оглядача, за ці строки Україна має докладати максимум зусиль, щоб зокрема підвищувати ефективність своєї ППО.

“Чим вища ця ефективність, тим менші збитки. Я не кажу про те, що ми зможемо повністю 100% відбивати всі атаки. Це нереально. Абсолютно — такого не існує, особливо коли використовується елемент прориву ППО. Жодна найсучасніша система ППО не зможе зупинити таку кількість ракетних ударів абсолютно на всі 100%. Так чи інакше, але якоїсь шкоди буде завдано. Але ефективність, яка підвищується завдяки іноземному виробництву зенітно-ракетних комплексів, які нам постачають, вона зростає, і це дає нам змогу зменшувати цей збиток. Що менший збиток, то більша ймовірність якнайшвидшого відновлення нашої енергосистеми”, — розповів він.