З 1 жовтня цього року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Новий порядок надання пільг передбачає паралельне функціонування двох систем надання пільг у грошовій формі – готівкову та безготівкову, інформують у Департаменті соціального захисту населення ОДА.

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк.

Для цього АТ «Ощадбанк» вводитиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально.

Після чого Ощадбанк здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що вже укладені між ними та АТ «Ощадбанк».

“Цей механізм розроблений для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які звикли до проведення органами соціального захисту населення розрахунків з надавачами послуг без їх особистої участі і не бажають щось змінювати”, – пояснює директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Руслан Чикало.

Йдеться, перш за все, про людей похилого віку. Водночас, для отримання ними від Ощадбанку повідомлень про стан проведених розрахунків на цей час органами соціального захисту населення області проводиться робота з внесення до бази даних пільговиків інформації про їх мобільні телефони.

Він додав, що пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих ними особисто заяв до органів соціального захисту населення, які щомісяця до 25 числа формуватимуть реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики.

Після чого Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ «Ощадбанк» та переказуватиме кошти для виплати монетизованих пільг.