Глава ЦРУ Вільям Бернс заявив, що президент РФ Володимир Путін помиляється, якщо вважає, що зможе виграти війну на виснаження в Україні.
Бернс сказав, що російський президент помиляється, якщо вважає, що може виграти криваву війну на виснаження проти України, як раніше було доведено, він помилявся у тому, що його війська можуть захопити Київ протягом перших днів вторгнення.
За його словами, Путін прорахувався зі своїми початковими планами вторгнення, не зумівши захопити Київ блискавичним ударом, і знову не має рації: “Він наполягає на тому, що Україна — не справжня країна, а справжні країни дають відсіч”.
Також глава ЦРУ заявив, що Путін “ймовірно, надто здоровий”, спростовуючи чутки про серйозне захворювання російського президента, наприклад, рак.
“Наскільки ми можемо судити, він, ймовірно, занадто здоровий… це неофіційне судження розвідки”.
Бернс сказав, що, за останніми оцінками американської розвідки, втрати РФ внаслідок вторгнення становлять близько 15 000 убитих російських загарбників і приблизно втричі більше поранених.
При цьому, за його словами, українські втрати також були високими – “ймовірно, трохи меншими”, ніж російські.
Крім того, він розповів, що ризик вторгнення китайських військ на Тайвань цього десятиліття зросте.
Бернс вважає, що рішучість голови КНР Сі Цзіньпіна встановити контроль над територією не слід недооцінювати.
Очікується, що президент Джо Байден поговорить зі своїм китайським колегою найближчими днями в момент наростання напруженості між цими країнами, особливо щодо долі Тайваню.
Бернс сказав, що політичне та військове керівництво Китаю, схоже, “деякою мірою стурбоване” тим, як пройшов напад Росії на Україну, особливо в перші тижні.
Це сталося через слабкі військові дії Росії, вплив війни на світову економіку і те, як дії Путіна зблизили європейських союзників зі США.
За словами глави ЦРУ, Путін “великий прихильник контролю, залякування та розплати”, і ці риси за останнє десятиліття посилилися у міру того, як скоротилося коло його радників.
“Він переконаний, що його доля як лідера Росії — відновити Росію як велику державу. Він вважає, що ключем до цього є відтворення сфери впливу по сусідству з Росією і він не може цього зробити, не контролюючи Україну”, – сказав він.
Додамо, Сполучені Штати із партнерами й союзниками загалом зобов’язалися передати Україні понад 20 реактивних систем залпового вогню HIMARS, із них 12 уже перебувають на українській території.
Як повідомляє кореспондент “Європейської правди”, про це на брифінгу в середу заявив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.
“Станом на сьогодні ми передали Україні 12 HIMARS. Це частина з понад 20 таких систем, які зобов’язалися передати ми х нашими союзниками. Також 200 українців пройшли навчання на HIMARS, і навчання продовжаться за участі багатьох інших військових”, – заявив він.
За словами Міллі, після підписання президентом США Джо Байденом указу про передання зброї вона потрапляє в Україну в середньому за два-три дні. А вже на українській території вона переправляється на лінію фронту протягом тижня.
“Ми продовжимо надавати Україні зброю, яку вони потребують для захисту своєї землі й опору російській агресії”, – наголосив генерал, відзначивши ефективність використання українськими військовими реактивних систем залпового вогню.
“Той факт, що українці здатні швидко розгортати ці системи, багато говорить про їхню вправність, здатність керувати артилерією, цілеспрямованість і жагу до боротьби”, – додав він.