Новий спікер Палати представників США Майк Джонсон вимагає «умов» для допомоги Україні.

Після обрання нового спікера Палати представників США Майка Джонсона, що представляє республіканську партію та відомий своєю підтримкою експрезидента США Дональда Трампа, спитання допомоги Україні встало на порядку денному. Головний республіканець висловився за надання допомоги, але відстоює певні «умови».

Відповідаючи на питання щодо своєї позиції з цього питання, Джонсон зазначив: «Ми хочемо підзвітності, й ми хочемо мати чіткі цілі від Білого дому. Але ми будемо вести ці дискусії. Це буде дуже продуктивно».

Ці слова спікера дали підстави для обговорень, особливо враховуючи його минулу активність. Під час імпічменту Трампа Джонсон очолював його юридичний захист, а також після президентських виборів 2020 року він звернувся до Верховного суду США з проханням перевірити їх результати. Також, згідно з Ініціативою «Республіканці для України», Джонсон отримав найнижчу оцінку за підтримку України – F.

Варто відзначити, що обрання Джонсона на посаду спікера відкриває шлях для ухвалення нових законів, серед яких і ті, що стосуються допомоги Україні.

Нагадуємо, президент США Джо Байден вже привітав Джонсона з обранням та висловив сподівання на продуктивну співпрацю в Конгресі, зокрема щодо допомоги Києву.

Також Байден заявив, наголошуючи на готовності співпрацювати з будь-яким обраним спікером Палати представників, незалежно від його партійної приналежності. Висловлюючи своє ставлення до недавніх політичних подій, голова держави підкреслив необхідність двопартійної співпраці в ключових питаннях національної безпеки.

Він зазначив, що під час виборів у Палату представників розробив «історичний план додаткового фінансування, що підсилює двопартійні зусилля щодо національної безпеки в Ізраїлі та Україні, захисту кордонів і спрямований на підтримку американців».

«Ці пріоритети були схвалені лідерами обох партій. Ми повинні діяти швидко, щоб задовольнити наші потреби в галузі національної безпеки і уникнути урядового шатдауну через 22 дні», – зазначив Байден, закликаючи схвалити пакет.