Поступово Збройні сили України звільнятимуть окуповані Росією території і накопичуватимуть зброю, яку передають нам партнери. Про це заявив військовий експерт, майор запасу Збройних сил України Олексій Гетьман.
Військовий експерт зазначає, що наступних серйозних дій можна очікувати не раніше, ніж взимку чи вже навесні: “Інакше ніяк. Не буває так, щоб це йшло одне за одним. А війна у нас велика і тривала. Якщо війна не закінчилася за два-три тижні і триває більше року, то це розтягнеться на три-чотири роки, без сумніву. Нам треба це розуміти”.
Ми однаково будемо звільняти наші території, накопичувати зброю, яку нам передають, наголосив військовий оглядач. Але, зазначив він, росіяни теж готуються: “У них зараз десь 450 тисяч живої сили, приблизно 30 тисяч “Росгвардії”, тобто пів мільйона людей. Це велике угруповання”. Гетьман наголошує, що штурмувати Схід нам буде важко.
“На східному фронті – Куп’янський напрямок, Лиманський, Бахмут, Авдіївка, Мар’їнка, тобто від Куп’янська до Вугледара – там позаду РФ і тимчасово окупована наша територія. Росіянам простіше щось туди підвозити. Тому там штурмувати ці ділянки фронту нам буде найважче”, – вважає військовий оглядач.
Він зазначив, що залишиться лише кілька автомобільних шляхів.
“Підраховано, що 90% – це залізниця і 10% – автотранспорт. Тому я впевнений, що це буде нашим головним пріоритетом. З точки зору військової логіки, якщо позаду ворога його великі тили з потужними можливостями, звісно, там буде важче. Але якщо позаду тільки море, то, вочевидь, ворогу там буде важче, а нам простіше”, — заявив військовий експерт.
Тим часом, військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов заявив, що на кожній з ділянок 1450 кілометрової лінії бойових зіткнень проблем чимало. Десь намагаються домінувати російські окупаційні сили, десь уперед іде українська армія.
“У принципі, війна такого рівня інтенсивності вражає уяву, адже буквально ще півтора місяця тому ми були впевнені, що десь, починаючи від 10, від 15 жовтня, інтенсивність ведення бойових дій дещо знизиться. Ми відсилалися до погодних умов, але тепла і малодощова осінь дозволяє активно використовувати бронетехніку. І бойові дії, їхній рівень інтенсивності не знижується порівняно з подіями вересня. У будь-якому разі противник намагатиметься трансформувати свою чисельну перевагу в якісь територіальні придбання на різних ділянках фронту”, — сказав він.
Чи то ситуація на Куп’янсько-Лиманському напрямку, де у противника зосереджене угруповання понад 60 тисяч, або ж у районі Авдіївки, де на відносно невеликій ділянці фронту до 40 тисяч російських військовослужбовців, уточнив оглядач.
“До того ж в районі Авдіївки російські військові зібрані з різних підрозділів де-факто трьох армій РФ, зокрема 2-ї гвардійської, яка в них вважається чи не однією з найкращих”, — зазначив Селезньов.
Щодо півдня Херсонської області, то, за інформацією оглядача, там угруповання ворожої армії становить до 65 тисяч.
“І буквально зараз у ці дні ворог поспішає перемістити підрозділи 7-ї десантно-штурмової дивізії, тієї самої, що ще донедавна перебувала на Токмацькому напрямку, на південь Херсонської області. Вже міцно підгорає у російських окупантів той факт, що на лівому березі просто зараз відбуваються досить запеклі бойові зіткнення”, — резюмував Владислав Селезньов.