Загальна обстановка на Східному напрямку залишається складною. Про це розповів командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський

Продовжуються запеклі бої в районі Бахмута. Після втрати на минулому тижні населених пунктів Андріївки та Кліщіївки, ворог проводить численні контратаки з різних напрямків, безуспішно намагаючись повернути втрачені позиції. Адже ці, невеликі, на перший погляд, населені пункти, були важливими елементами оборонного рубежу ворога, який простягнувся від Бахмута до Горлівки.

У результаті успішних дій наших військ була пробита лінія оборони ворога, яку він намагався закрити, кидаючи в бій всі наявні резерви.

У боях на Бахмутському напрямку були розбиті та повністю втратили боєздатність одні із найбільш підготовлених і найкращих частин ворога – 72 окрема мотострілецька бригада, 31 та 83 окремі десантно-штурмові бригади.

Звичайно, ми продовжуємо рух вперед. Це лише ще один черговий крок на шляху до повного звільнення наших територій.

Для організації виконання наших завдань провів робочу зустріч з командирами бригад, які зараз знаходяться в цьому районі.

У ході роботи було заслухано висновки із оцінки обстановки, визначено низку проблемних питань, більшість із яких було вирішено на місці, уточнено завдання на подальші дії.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський впевнений — наші плани зі звільнення держави від окупантів будуть неодмінно реалізовані. Ворог буде розбитий і синьо-жовті стяги знову майорітимуть на наших кордонах.

Як переконаний військовий експерт Олег Жданов, звільнення Кліщіївки на Донеччині відкриває українським військовим дорогу на перерізання траси Бахмут-Горлівка, яка забезпечує логістику окупантів на Бахмутському виступі.

За інформацією експерта, сьогодні ми маємо вогневий контроль над трасою Бахмут-Горлівка, але все ще

«Наступна перешкода для нас — це річка Бахмутка. Коли ми її подолаємо, то можемо говорити не просто про оперативне оточення, а реально про напівоточення Бахмута. Бахмутка не така широка. Її, на перший погляд, простіше форсувати, ніж Дніпро, наприклад, але проблемах малих річок у тому, що вони є проблемою для важкої техніки. Треба облаштувати танкові переходи.У принципі у нас є технічні засоби для створення таких переходів. Партнери також нам з цим допомагають.Тут уже робота нашого Генштабу, щоб спланувати таку операцію з подолання Бахмутки, але повторюся, для важкої техніки це не таке вже й просте завдання», — розповів про ситуацію Жданов в ефірі Апостроф TV.

Успіхи ЗСУ на Бахмутському напрямку є результатами кропіткої роботи останніх двох місяців. Були періоди, коли в регіоні була справжня м’ясорубка в плані перемелювання військ противника, продовжив Жданов.

«Сьогодні у ЗС РФ ситуація дедалі гірша, резервів вкрай мало. Останнє перекидання — дивізії на Мелітопольський напрямок», — пояснив він.

Звільнення Кліщіївки дає можливість поступового виходу на лінію «Миколаївка 2-га — Відрадівка — Опитне», додає військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

Лобові штурми Бахмута не входять у плани ЗСУ, важливіше оточити місто і просунутися до траси 0513, сказав експерт.

Коваленко впевнений, що після звільнення Андріївки та Кліщіївки хороші новини скоро будуть і в Курдюмівці. Сили оборони України перейдуть на лівий бік від залізниці, а за дорогою 0513 буде концентрація на Зайцеве, село у Світлодарській міській громаді Бахмутського району.

Російська армія відповідатиме на спроби просування ЗСУ збільшенням людського ресурсу в низці окупованих населених пунктів. Головна мета ЗС РФ зараз — не зупинити ЗСУ, а загальмувати їх до настання поганої погоди, підсумував Коваленко.