Представники ОБСЄ запропонували створити спільну з ООН миротворчу місію на Донбасі, яка повинна допомагати врегулювати ситуацію в регіоні.
Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Представники ОБСЄ, які працюють, у тому числі, на мінському майданчику, вийшли з пропозицією створити спільну миротворчу місію ООН і ОБСЄ. Ця спільна місія повинна мати військовий компонент, поліцейський компонент і міжнародну адміністрацію,– сказав Клімкін.
Дипломат зауважив, що для чинного голови ОБСЄ Мирослава Лайчака питання запровадження миротворчої місії на Донбасі буде одним з основних під час його візиту до Москви у лютому.
За словами Клімкіна, Україна готова говорити про будь-які варіанти і опції в контексті миротворців на Сході.
"Але легітимізувати окупацію і використати окупований Донбас як поштовх до російської моделі федералізації України Росії аж ніяк не вдасться. А про все інше, звичайно, можемо говорити", – додав Клімкін.
Нагадаємо, радник міністра з питань тимчасово окупованих територій, колишній посол України в Хорватії і Боснії та Герцеговині Олександр Левченко назвав найкращу модель місії для України.
Миротворча місія ООН повинна розгортатися на території Донбасу за "хорватським сценарієм", а на її чолі має стояти міжнародна перехідна адміністрація, а контингент налічуватися від 25 до 50 тисяч солдатів з різних країн світу.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
"Дослідивши десятки прикладів, ми дійшли висновку, що якраз хорватський варіант для нас був би найближчим з усіх тих, що ми бачили. Сценарії розвитку подій на Донбасі та в Хорватії дуже схожі, хоча різниця, умовно, в 23 роки", – заявив чиновник.
За його словами, участь у ній можуть взяти 30 і більше країн, проте жодним чином у ній не може бути представників Росії.
"Мирний план по Донбасу – це Мінські угоди, інших документів, які б розглядалися міжнародною спільнотою, немає, тому виконання пунктів цих угод є фактично фіналом того, щоб тимчасово окуповані території були у мирний спосіб повернуті. Ми вважаємо, що в майбутній текст резолюції Ради безпеки ООН треба вносити положення про важливість надання цією місією допомоги у виконанні сторонами Мінських угод своїх зобов’язань", – додав дипломат.