Сьогодні Кабмін з подачі глави Мінкульту Володимира Бородянського призначив главу Держкіно.

Нею стала запорізька чиновниця Марина Кудерчук, яка десять років пропрацювала інспектором в податковій. А після перемоги “слуг народу” стала заступником губернатора Запорізької області.

Але ось до кіномистецтва відношення мала вкрай опосередковане.

З податкової – в кіно

Марина Кудерчук раніше була класичним чиновником – податковим, а потім екологічним інспектором. На цих посадах вона пропрацювала майже п’ятнадцять років – з 2003 по 2017 рік.

Бекграунд, скажімо так, мало підходить для роботи в Держкіно. За освітою Кудерчук – фахівець в області економіки і права, магістр державного управління. Закінчила Бердянський університет підприємництва.

Єдиний зв’язок з культурою і кіно – це недовга (менше року) робота Марини Миколаївни на посаді директора комунального кінотеатру ім. Довженко. І організація Запорізького кінофестивалю ZIFF (Zaporizhzhya International Film Festival).

У листопаді 2019 року Кудерчук зробила серйозний кар’єрний стрибок: з крісла директора кінотеатру вона стала заступником губернатора області Віталія Туринка.

На цій посаді, судячи з новин на сайті ОДА, займалася в тому числі і аграрними питаннями.

З чим пов’язаний такий швидкий кар’єрний ріст?

У Facebook у нової глави Держкіно є цікаве фото – з майбутнім заступник голови фракції “Слуга народу” Павлом Сушком. Фотографія датована жовтнем 2018 року.

Сушко тоді співпрацював з Кудерчук: колишній сценарист очолював журі Запорізького кінофестивалю в той момент, коли нинішня глава Держкіно займалася його.

Як бачимо, Марина ще рік тому “в придуркуватому настрої” ходила з Павлом в столичний кінотеатр на перегляд романтичної комедії.

Цікаво, що після того, як Сушко став заступник голови фракції “Слуга народу”, Марина Кудерчук спочатку отримала високу посаду в ОДА, а потім і виграла конкурс в Держкіно.

Сушко, до речі, курирує в Раді підкомітет з питань кінематографії.

Сам він, до речі, відомий кінопродюсер. З 2016 спродюсував кінокомедію “DZIDZIO Контрабас” (була досить успішною в прокаті і вийшла в прибуток). У 2018 році започаткував кінокомпанію “Prime Story Pictures”.

Сушко – не остання людина в Зе-команді. На виборах президента він очолював штаб Зеленського в Харківській області. При цьому, за даними ЗМІ, Сушко був пов’язаний з Вадимом Слюсаревим, якого називали тіньовим керівником штабу в регіоні.

Сам Вадим Слюсарев заперечує будь-яку свою причетність до Зе-команди і партії “Слуга народу”.

“З Павлом Сушко я знайомий- він мій колишній товариш по службі (Сушко та Слюсарев раніше служили в Харківському прикордонному загоні – Ред.) І це не протизаконно. Вам мало відповіді, що я ніколи не був членом партії? І що таке” штаб партії”? можливо, я заходив до Павла Сушко колись там, якщо ви маєте на увазі офіс партії “Слуга народу”. Ні з якими потенційними кандидатами я не спілкувався “, – розповів “Страні2 Вадим Слюсарев.

Однак, спростував Слюсарева сам Зеленський. Уже після виборів, відповідаючи на питання журналістів – чи знає він хто такий Слюсарев Зе відповів ствердно.

“Знаю. Він допомагає нашому Паші (Павло Сушко – офіційний глава штабу” Слуги народу “в Харківській області – Ред.). Вони товариші”, – сказав президент.

Марина Кудерчук. Біографічна довідка

Кудерчук Марина Миколаївна народилася 31 березня 1980 року в селищі Михайлівка Запорізької області. Її біографія опублікована на сайті ОДА.

У 2004 році закінчила приватний вуз “Бердянський інститут підприємництва”. За фахом – економіст, магістр з маркетингу.

Пізніше отримала там же другий диплом – юриста.

З 2003 року працювала податковим інспектором в Запоріжжі, де зробила десятирічну кар’єру, дослужившись до посади головного податкового ревізора-інспектора. З 2013 року переходить до відділу екології Запорізької ОДА. Стає начальницею відділу, який займається видачею дозвільної документації.

У 2017 році переходить в сектор взаємодії з громадськістю та ЗМІ екологічної інспекції в Запорізькій області. У березні того ж року – стає замдиректора комунального кінотеатру імені Довженка. З лютого 2019 року – його директором.