Україна розраховує восени отримати першу надсучасну німецьку систему протиповітряної оборони IRIS-T. Також для успішного контрнаступу ЗСУ потребують артилерійських систем.
Міністр закордонних справ розповів, що під час розмови з Бербок не міг не згадати останню ініціативу, яка з’явилася в німецькому просторі – так званий “План Leopard”.
“І наголосив на важливості постачання з Німеччини танків цього типу. Ми не бачимо жодних перешкод для цього”, – додав Кулеба.
Також він звернувся до міністерки з пропозицією, щоб Німеччина до ухвалення цього рішення надала Україні боєприпаси для артилерійських систем.
“Це те, чого ми потребуємо на фронті. Це рішення не таке технічно складне, як постачання танків, але артилерійські боєприпаси зараз здатні суттєво підсилити наші наступальні можливості. Це допоможе нам звільнити нові території та зберегти життя людей”, – наголосив очільник МЗС.
Він додав, що навесні закликав партнерів надати Україні більше зброї. Тоді це прохання почули, зокрема й Німеччина, яка ухвалила рішення про постачання певних видів озброєння. За словами Кулеби, зараз для України також надважливим є графік постачання.
“Кожного дня в Україну повинні надходити нові види озброєння й амуніція до них. Це запорука перемоги. А перемога України – це припинення війни. А припинення війни – це розв’язання величезної кількості проблем, з якими зараз стикається Європа”, – пояснив міністр.
За його словами, Україна розраховує на Німеччину в цих питаннях.
Бербок заявила, що Німеччина підтримуватиме Україну стільки, скільки це буде потрібно.
“Це означає, що ми постачатимемо важке озброєння. На останньому тижні ми передали сучасний радар COBRA для знаходження артилерії та установки Gepard”, – додала міністарка.
За її словами, до цієї допомоги додадуться системи протиповітряної оборони, які наразі виготовляють. Також для бійців ЗСУ надаватимуть зимовий одяг та оснащення.
Бербок зауважила, що їй було приємно чути хороші новини з фронту. Підтримка Німеччини продовжуватиметься – федеральний уряд хоче, щоб допомога повністю відповідала запитам України та розвитку ситуації.
“Ми наразі проводимо переговори з деякими країнами, щоб купити боєприпаси, які потрібні Україні”, – підсумувала міністерка.
Також вона заявила, що Німеччина готова допомагати з підготовкою звільнених територій України до зими.
«Наступні місяці мають вирішальне значення не тільки з погляду воєнних дій, наступні місяці будуть відігравати вирішальну роль для того, щоб підготувати звільнені території якоюсь мірою до зими. Давайте разом подивимося, що вам потрібно, які було зруйновано лікарні, школи, де немає дахів, і ми там будемо з німецького боку дуже прагматично повертати життя у звільненні села і міста», – зазначила очільниця німецької дипломатії.
Про це також заявив Кулеба під час спільної пресконференції з Анналеною Бербок в Києві.
«Для мене було надзвичайно важливо сьогодні почути від німецької колеги, що Німеччина виступає за швидкий поступ України на шляху до членства в ЄС. У цьому зв’язку я прийняв пропозицію Анналени (Бербок, – ред.), і ми домовилися про започаткування проєкту між міністерствами закордонних справ Німеччини та України, в рамках якого Німеччина буде конкретними ресурсами та можливостями зміцнювати інституційні можливості МЗС у питанні європейської інтеграції», – сказав Кулеба.
Він додав, що це зробить шлях України до ЄС ще швидшим.
Глава української дипломатії також поінформував, що детально обговорив з німецькою колегою питання створення Спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності російського керівництва за вчинення злочину агресії.
«Наші юридичні радники продовжать працювати над тим, щоб знайти оптимальний формат його створення», – зазначив міністр.