США продовжать підтримувати Україну, адже 70% американців наполягають на продовженні підтримки . Таку думку висловив колишній командувач американської армії у Європі генерал Бен Ходжес в інтерв’ю 24 каналу.
Зауважимо, що інтерв’ю з Ходжесом записане 4 листопада. Тоді військовий зазначив, що на довиборах до Конгресу будуть ті, хто поставить під сумнів допомогу США.
За словами Ходжеса, Конгрес матиме право тиснути на Адміністрацію президента з вимогою пояснити, навіщо це все відбувається і яка мета цієї підтримки.
Однак, генерал переконаний, що більшість членів Конгресу підтримують допомогу, зважаючи на те, скільки коштів США виділяє Україні.
Президент добре пояснює, чому це важливо не лише для України, а й для безпеки та стабільності Європи та для нашої економічної безпеки та процвітання. Так само як і те, що НАТО не буде втягнуте в цю ситуацію, коли ми будемо змушені відреагувати. А ще тому, що за ситуацією спостерігає Китай, – зауважив генерал США.
Також Ходжес додав, що якщо китайці побачать, що у США не можуть спільно діяти проти Росії, то в них автоматично розв’яжуться руки в Тихому океані. І речі абсолютно ясні для більшості політиків, підкреслив генерал.
Політолог, політичний консультант Володимир Фесенко висловив виданню Коментарі думку, що жодних сенсацій на американських виборах не сталося.
“На проміжних виборах до Конгресу, як правило, перемагає опозиційна партія. Цього разу в такій ролі – республіканці. Але демократам вдалося уникнути нищівної поразки, а на виборах до Сенату – відносна рівновага. Це важливо в контексті майбутніх президентських виборів, у тому сенсі, що за всіх нинішніх економічних проблем у США не відбулося якогось радикального зсуву на користь Трампа та республіканців”, – пояснює експерт.
За його словами, перемога республіканців на виборах до нижньої палати Конгресу означає, що розпочнеться протистояння між Адміністрацією президента США та Конгресом, особливо у бюджетних питаннях.
“Така ситуація виникала у США неодноразово, з цим стикалися під час свого президентства і Трамп, і Обама. Тут нічого нового, – пояснює Володимир Фесенко. – Для США потенційна проблема – не перемога республіканців на виборах до Конгресу, а майбутня спроба реваншу Трампа на президентських виборах, що знову розколюватиме американське суспільство”.
Для України, вважає експерт, перемога республіканців може означати, що у Конгресі з’явиться дещо більше трампістів із ізоляціоністськими позиціями. Відповідно – може посилитися контроль Конгресу за фінансовою допомогою Україні, а також виникатимуть дебати щодо масштабів та конкретних форм такої підтримки.
“Але серед республіканців прихильників підтримки України більше, ніж противників. Тому двопартійна підтримка нашої країни здебільшого збережеться. Проблеми можуть виникати саме через бюджетне протистояння між Білим домом і Конгресом. Це може спричинити уповільнення макрофінансової допомоги Україні, навіть деяке її обмеження. Щоб такої проблеми не виникало, прихильники України у Конгресі пропонують проголосувати великий пакет допомоги нашої країни на майбутній рік (до 60 млрд. доларів США) ще нинішнім складом Конгресу у грудні поточного року. Щодо військово-технічної підтримки України (зброя та боєприпаси), то тут великих змін не буде. Тут проблема скоріше в адміністрації Байдена, яка досі не запустила програму ленд-лізу. Тепер з’являється привід та стимул — це зробити”, – зазначає Володимир Фесенко.
Виходячи з вищесказаного, експерт не очікує на критичні наслідки від результатів проміжних виборів до Конгресу США.
“Проблеми та складності можуть виникати, але вони не будуть критичними і деякі з них цілком вирішуються, – упевнений Володимир Фесенко. – Зокрема, українській дипломатії та нашим народним депутатам треба розпочинати точкову роботу з тим конгресменами від республіканців, особливо новими, які висловлюються за обмеження підтримки України. Їх треба привозити до нашої країни (це дуже ефективно працює), впливати на них через представників української діаспори у США та через наших друзів у Республіканській партії. А таких друзів у нас є чимало”.