Ситуація на лінії фронту лишається напруженою, оскільки окупанти активізували свою діяльність на кількох напрямках, намагаючись вдосконалити тактичне положення своїх військ.
Про це повідомив координатор групи «Інформаційний спротив» та полковник запасу Костянтин Машовець, вказавши, що наступні дії противника можуть бути обмеженими через вичерпання ресурсів для проведення наступальних операцій на всій лінії фронту.
Наприкінці 2023 року російське командування продовжує проводити наступальні дії одразу на кількох напрямках: в районі Куп’янська, Лимана, Бахмута, Авдіївки, Токмака та Старомайорського.
Цими діями агресор намагається покращити тактичне положення своїх військ. Втім, Росія не зможе вести настільки масштабні наступальні дії протягом тривалого часу.
«Я нагадаю, що основну масу резервів, навіть стратегічних, таких як 25-та та 18-та армії, ворог вже задіяв. Зараз Росія розгортає 11-й та 14-й армійські корпуси в загальновійськові армії, але сенс цих розгортань в іншому», – зазначив полковник запасу.
Через «далекоглядні» дії Володимира Путіна до Північноатлантичного альянсу приєдналися Фінляндія та Швеція. Тепер Москва планує збільшити свої сили на цьому напрямку, створивши Лєнінградський воєнний округ. Тому зараз в оцінці спроможностей Росії до проведення наступальних дій головним показником є кількість оперативних, а не стратегічних резервів.
«Зважаючи на інформацію, яка є у мене, противник буде спроможний вести активні наступальні дії не менше, ніж півтора місяця на такій кількості оперативних напрямків. Але з часом це (кількість напрямків, на яких противник спроможний вести наступальні дії) скоротиться до 2 – 3», – спрогнозував Машовець.
Варто додати, що часткова мобілізація в Росії забезпечує постійний приплив живої сили на війну. За рахунок людського потенціалу РФ вдається забезпечувати перевагу.
Про це сказав військовий оглядач Денис Попович.
“Резерви росіяни поповнюють за рахунок перекидання з інших напрямків фронту, меншою мірою, а також черпають резерви з тилу. Ми знаємо про те, що в Росії так чи інакше відбувається часткова мобілізація. Таким чином окупанти забезпечують досить постійний приплив так званих добровольців, яких заманюють в армію в РФ за рахунок фінансових вливань. З боку держави та місцевої влади мобілізованим обіцяють суттєву суму, яка виплачується одразу”, — зазначив оглядач.
Крім того, за участь у так званій “спеціальній військовій операції” росіянам призначають виплату близько 200 тис. рублів на місяць, але багато хто не встигає їх отримати, оскільки потрапляють на фронт і відразу гинуть, доповнив Попович.
“Але так чи інакше вдається призвати багато людей, особливо з глибинки РФ. У великих містах Росії, багатих містах, таких як Москва, Санкт-Петербург, менше уваги до так званої часткової мобілізації. Люди йдуть якраз із глибинки: Урал, Якутія, Тува. Це ті місця, де народ обтяжений кредитами, фінансовими проблемами, відсутністю роботи. Тому за рахунок цього людського потенціалу РФ вдається забезпечувати перевагу в живій силі”, — сказав він.
До того ж, російські окупанти активно застосовують для наступу броньовану техніку — близько 60% знищують наші воїни, решта швидко відступають, повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ (ОСУВ) «Таврія» Олександр Тарнавський.
«В операційній зоні ОСУВ «Таврія» минулої доби ворог завдав семи авіаударів, провів 51 бойове зіткнення та здійснив 994 артобстріли. Наші захисники та захисниці стійко тримають оборону і проводять активні дії на визначених напрямках», — написав Тарнавський у телеграм-каналі.