Командувач Сухопутних військ генерал-полковника Олександр Сирський повідомив, що “вагнерівці” намагаються просуватись до центру Бахмуту, проте їм це не вдається.
Політтехнолог, офіцер ЗСУ Тарас Березовець розповів, що ситуація у місті складна, але контрольована. Він наголосив, що підрозділи ЗСУ, Національної поліції, Національної Гвардії, Сил спеціальної операції і Сил територіальної оборони продовжують утримувати місто-фортецю Бахмут.
“Всі лінії транспортування перебувають під контролем ЗСУ. Противник послідовно знищує мости, які з’єднували ключову трасу Костянтинівка – Бахмут, яка контролювалась українськими силами”, – підкреслив офіцер ЗСУ.
Він повідомив, що транспортування здійснюється по ґрунтових дорогах.
За словами Березовця, бої точаться вже на території міста. Проте спроби противника оточити Бахмут і зайти з Півночі і з Півдня були відбиті.
“Більш того, ЗСУ проводили ефективні контрнаступальні дії внаслідок чого ворог був відсунений на значну відстань. Але складність полягає в тому, що окупанти зосередили тут значну кількість особового складу і військової техніки, вони не шкодують особовий склад і найманців, намагаючись за будь-яку ціну захопити Бахмут”, – пояснив політтехнолог.
За його словами, ворог, намагаючись прорватись у місто зі північних і південних околиць, здійснював до 18 штурмів наших позицій за один день.
Це надзвичайно виснажує наших бійців, створює додаткові складнощі з вивезенням поранених, підвезенням БК. Але навіть в таких нереальних умовах підрозділи оборони справляються з поставленими завданнями,– зауважив офіцер ЗСУ.
Він наголосив, що будь-які чутки про вихід з Бахмуту українських захисників є нічим іншим як інформаційно-психологічними спецопераціями противника.
“На сьогодні планів залишити Бахмут немає. Місто укріплювалось протягом багатьох місяців, і саме тому при спробах взяти його, противник втратив за окремими підрахунками понад 20 тисяч убитими і пораненими”, – зазначив Тарас Березовець.
Російські окупанти збираються захопити Бахмут, при цьому місто рівняють із землею. Про це сьогодні, 13 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.
“Бої — просто катастрофічно жахливі. І я не уявляю, що залишиться від цього міста”, — сказав він.
Ступак припускає, що Бахмут може повторити долю невеличкого міста Мар’їнка, від якого залишилися самі руїни.
“Бахмут, найімовірніше, очікує те саме, тому що міські бої — це одні з найстрашніших боїв, які можна собі уявити. Вони можуть іти довго, криваво і не завжди перспективно для кожної сторони. Під час нападу застосовуються всі можливі сили та засоби: і авіація, і керовані бомби, і некеровані бомби, і артилерія. Тобто, знищується район за районом, квартал за кварталом, вулиця за вулицею для того, щоб протиснутися вперед”, — зазначив експерт.
Зазначимо також, російське військове командування серйозно розглядає можливість контратаки Збройними силами України в районі Бахмута. Невипадково Пригожин заявив, що українські війська концентрують у районі Бахмута чотири бригади. Про розповів військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.
“У російських ЗМІ Бахмут називають другою Курською дугою, причому на користь Збройних сил України. Я нагадаю, за часів Другої світової війни Червона армія виснажила в оборонних боях війська Третього рейху і перейшла в рішучий контрнаступ. Тобто, росіяни розглядають можливість контрнаступу Збройних сил України, зокрема в районі Бахмута”, — сказав він.
Снєгирьов нагадав, що робив міністр оборони РФ коли приїжджав у Донецьку область.
“Основне, з чим він прилітав — перевірка фортифікаційних споруд. Тобто не йдеться про наступ, вони перевіряють лінії оборони, причому далекі”, — звернув він увагу.