Україна повністю виключає згоду на припинення вогню з росією і не погодиться на жодну угоду з москвою, яка б передбачала визнання захоплення української території.

Про це в інтерв’ю Reuters заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк.

Він визнав, що позиція Києва щодо війни стає дедалі більш безкомпромісною, і підкреслив, що будь-які поступки призвели б до негативних наслідків для України, оскільки після перерви у бойових діях рф завдала б ще більшого удару.

“Війна не припиниться (після будь-яких поступок – ред.). Її просто призупинять на деякий час. Росіяни інтенсивно нарощуватимуть озброєння, живу силу і працюватимуть над помилками, трохи модернізуються, звільнять багатьох генералів… І розпочнуть новий наступ, ще більш кривавий і масштабний», – підкреслив Подоляк.

Водночас радник глави ОП назвав «дуже дивними» заклики на Заході щодо термінового припинення вогню, яке б зафіксувало позиції російських сил на території, яку вони захопили на півдні та сході України.

“Сили (рф) мають залишити країну, і після цього буде можливе поновлення мирного процесу”, – зазначив він.

До того ж, Подоляк додав, що припинення вогню зіграло б на руку кремлю.

“Вони хочуть зафіксувати якісь військові успіхи. Військових успіхів точно не буде завдяки нашим західним партнерам”, – наголосив він.

За словами Подоляка, еліти Європи та США мають зрозуміти: росіян не можна залишати на півдорозі, тому що вони посилюватимуть «реваншистські настрої і будуть ще жорстокішими… Їх потрібно перемогти, завдати їм такої болючої поразки, наскільки це можливо».

Зазначимо:

Раніше радник глави ОП Михайло Подоляк заявляв, що переговори України з російською федерацією зупинені доти, доки рф не зможе об’єктивно дивитися на ситуацію.

За його словами, росія повернулася до такого початкового, “не зовсім виразного уявлення про світ і свою роль у світі”, досі не усвідомила, що вона вже 85 днів воює проти України, а не проти НАТО.

“Це заважає їм адекватно сприймати і переговорний процес”, – переконаний Подоляк.

«Це ж як у людських стосунках. Якщо сторони не мають інтересу, не бачать взаємних точок обговорення, то їм не буде цікаво спілкуватися. Так само і в переговорному процесі. Немає про що говорити, немає ліній, що перетинаються, коли сторони готові виразно й об’єктивно, наголошую, логічно пояснювати свої мотиви. Важко слухати весь час, коли тобі кажуть: «У вас там нацисти», – зазначив радник глави Офісу Президента.

При цьому він наголосив, що переговори – це також обов’язковий інструмент під час війни.

Безперечно, сказав Подоляк, є військова складова, є дипломатична, є переговорна складова. Але переговори – це майданчик, на якому сторони, по-перше, адекватно оцінюють себе, а по-друге, адекватно оцінюють перебіг бойових дій та, крім того, позицію своєї країни.