В Україні з 1 травня ввели нову систему надання субсидій на оплату послуг ЖКГ. За новими правилами отримати допомогу від держави стане складніше. Уряд враховуватиме не офіційно прописаних мешканців, а кількість тих осіб, хто фактично проживає в приміщенні.

Докладну інструкцію про те, як отримати від держави допомогу на оплату комунальних послуг опублікував в Facebook урядовий портал. Зробити потрібно кілька простих кроків:

– вказати в декларації тих родичів, які зареєстровані, але не проживають разом.

– надати документ, що підтверджує їхнє проживання за іншою адресою.

– пройти перевірку Управління соцзахисту, під час якої будуть засвідчені умови проживання.


Відзначимо, що Україна щорічно виділяє мільярди гривень на подібні програми, але користуються ними не тільки ті, хто дійсно потребує, а й ті, хто приховує свій реальний дохід. Тільки за перші три місяці 2018-го заяву на соціальну допомогу оформили понад 2 млн українців.

Уряд затвердив, що всіх одержувачів субсидій повинні перевірити інспектори – чи відповідають реальні умови проживання сімей тим, які заявлені в документах.

Заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко пояснював, що в минулій системі надання субсидій була помічена тенденція, при якій члени сім'ї, які проживали і зареєстровані були в одному житловому приміщенні, знімали з реєстрації одного з них.

Популярне: Майже 1 тис. грн доплати: Хто отримає матеріальну допомогу до Дня Незалежності України

"Як правило, це особи з найбільшими доходами. І інші члени домогосподарства отримували субсидії. Тобто вони продовжували залишатися однією сім'єю, фактично проживали за тією самою адресою, але такі маленькі маніпуляції дозволяли обходити систему і не враховувати доходи когось із членів сім'ї", – розповів він.

Музиченко зазначив, що нова норма передбачає облік доходів не тільки членів домогосподарства, тобто тих, хто зареєстрований і фактично проживає в житлі, а й членів їхньої родини.

"До членів сім'ї у нас відносять чоловіка і дружину, а також їхніх неповнолітніх дітей. Таким чином, навіть якщо чоловік і дружина зареєстровані за різними адресами, доходи їм будуть взаємно включати при зверненні за житловою субсидією. Якщо ми говоримо про те, що члени сім'ї , особливо чоловік і дружина, проживають за різними адресами, то тоді виникає питання принципу збереження сім'ї. Вони можуть так проживати, але у них не зникають взаємні права та обов'язки. Тобто чоловік повинен підтримувати дружину, а дружина чоловіка. Якщо комусь із них не вистачає коштів для оплати комунальних послуг, то другий з подружжя повинен забезпечити таку підтримку", – пояснив він позицію уряду.