Міністр енергетики України Герман Галущенко переконаний, що негайні санкції Заходу проти російської атомної галузі можуть спонукати росіян почати переговори щодо деокупації Запорізької АЕС.
Він заявив в інтерв’ю українській службі Голосу Америки, що всі інші варіанти, як домогтись виведення сил РФ з найбільшої в Європі атомної електростанції вже вичерпано.
“Абсолютно очевидно вже сьогодні, що жодні розмови з росіянами не дають ефекту з точки зору того, що вони мають залишити Запорізьку станцію. І ми бачимо, що всі можливі опції, які були використані, не дають результату. І сьогодні, напевно, найочевидніша відповідь – це якнайшвидше запроваджувати санкції проти російського атомної енергетики для того, щоб спонукати їх до початку перемовин про їхній вихід із Запорізької атомної станції”, – сказав Галущенко.
Він акцентував увагу на необхідності якнайшвидшого запровадження санкцій проти російської атомної енергетики.
“Санкції – це відповідь. Немає місця в цивілізованому світі, на цивілізованих ринках державі, яка знищила все, до чого дійшов світ у розвитку мирного атому”, – додав міністр.
Тим часом РФ не припиняє своїх провокацій не лише фізично, на українському об’єкті, а й інформаційно. Так зокрема вкид про можливість вчинення росією провокацій на захопленій Запорізькій атомній електростанції, які можуть мати значні екологічні наслідки, є типовим прикладом інформаційно-психологічної операції. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловили експерти-психологи Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
За словами фахівців, така інформація з’являється не вперше й може бути новим випадком проби реалізації інформаційно-психологічних спеціальних операцій проти України та її громадян.
«В чому особливість зараз? Так, така загроза насправді існує. З точки зору фізичних явищ, підрив ЗАЕС не більш небезпечний ніж постійні ракетні атаки ворога. Тут варто дотримуватися основного правила – не переживати події, які ще не настали. Мета інформаційно-психологічних спеціальних операцій – залякати, ввести в оману, поширити панічні настрої та спровокувати обурення суспільства. Кінцеві цілі, тобто певна доктрина і стратегічна мета таких дій рф, полягають у спробах зсередини розвалити Україну та змусити нас до капітуляції», – вважають експерти-психологи.
Тому, впевнені вони, «новини потрібно дивитися, але загрозу варто оцінювати критично й помірковано».
«З точки зору психології категорично шкідливо й критично негативно переживати подумки події, які не настали та ймовірно ніколи не відбудуться. Важливе лише «тут і сьогодні»! Загалом, ІПСО – це дуже комбіновані речі, які застосовуються в будь-якому зручному місці. Терористи використовують всі доступні теми, на яких можна спекулювати та реалізовувати свої цілі. Наприклад, корупція та злочинність – ці фактори були й залишаються досі. Наше суспільство з ними бореться й в багатьох випадках – успішно, але для рф це завжди нагода подати інформацію у вигідному для себе світлі», – навели приклад експерти КНДІСЕ.
Але є й такі приклади, які росіянам буде вкрай важко використати. Зокрема, як зазначили фахівці, з моменту початку військової агресії рф рівень кримінальної злочинності значно знизився й це теж «дуже красномовна ознака», адже люди, які живуть протиправним образом життя, розуміють, що наразі відбувається в країні й з чим стикаються її громадяни.
«Інший аспект – це залякування звичайних людей. рф ним часто послуговується. Але як би нас не лякали, не варто панікувати або пробувати переживати події з можливого майбутнього. Терористичні акти вчиняються без попередження, як це було з підривом Каховської ГЕС. Для власного спокою кожен із нас повинен мати та розуміти чіткий план власних дій на випадок різних обставин й дотримуватися базових рекомендацій військового часу – мати запас води, їжі та медикаментів, речей першої необхідності. Кожен повинен бути свідомим, пильним і на своєму місці», – зазначили психологи.