Український військовий експерт Олег Жданов, полковник запасу Генерального штабу Збройних сил України, розглядаючи обстановку на полі бою, відкрив інформацію про джерело поповнення супротивника, яке в даний момент переміщується на південну частину фронту.

«З лінії фронту вони практично нічого ще не знімали. Вони знімають підрозділи, частини, які мають другий ешелон, знімають частину резерву, який міг би посилити їх наступальний потенціал та їх позиції. А ось те, що воювало на передньому краї, те й воює. Там йде поповнення технікою, особовим складом…», — повідомив Жданов у своєму аналітичному огляді.

За словами військового експерта, за рахунок цих сил окупанти мають можливість поповнювати підрозділи, що діють на Півдні України.

«Але при цьому лінія переднього краю не послаблюється, при цьому особовий склад боєприпасів та техніки на поповнення втрат — вона йде, як продовжувала йти. Так, її йде все менше і менше, так, їх можливості зменшуються і тануть поступово, не так швидко, як ми б хотіли. Але за рахунок цього відбудеться ослаблення», — зазначив військовий експерт.

ЗСУ, за словами військового аналітика, підуть у прорив там, де буде найменша концентрація сил ворога, де окупанти зазнають найбільших втрат. При цьому головні сили ЗСУ ще не були введені в бій.

«Справді, головні сили ми ще не вводили у бій. Ми сьогодні давимо на оборону ворога тими силами, які є оперативними резервами – частково ми їх ввели в бій і ними продавлюємо оборону. Тим самим, змушуючи ворога перекидати частини з одного флангу на інший фланг, і таким чином вони вичерпують свої бойові можливості», — каже Жданов.

Як приклад аналітик навів ситуацію на Куп’янсько-Лиманському напрямку, де росіяни планували піти в наступ.

«Вони планували його ще влітку і намагалися його почати, три спроби були, але сьогодні вже не стоїть питання про цей наступ. Чому? Тому що втрати. Тому що немає другого ешелону. Чим вони збільшуватимуть зусилля при наступі? Після прориву першої лінії оборони треба вводити другий ешелон, який нарощує зусилля та розвиває успіх, якщо він є. А якщо другого ешелону немає, чим ви розвиватимете успіх? Нічим. Саме в цьому і полягає сьогодні стратегія та дії нашого генерального штабу», — пояснив Олег Жданов.

Тим часом заступниця міністра оборони Ганна Маляр зауважила, що протягом дня ситуація на фронті може суттєво змінюватися. Про це вона сказала в етері телемарафону.

Представниця Міноборони дала зрозуміти, що у наших воїнів є успіхи.

«Якщо говорити про Південь, там є просування наших Збройних сил. По цих напрямках, де є успіхи, ми закріплюємося на рубежах», – сказала Маляр.

Однак вона наголосила, що росіяни не хочуть так просто здаватися. Тому, хоч ЗСУ взяли під контроль Роботине, в районі цього населеного пункту точаться дуже серйозні бої. Як пояснила Маляр, коли українці чують фразу «в районі якогось населеного пункту», це не означає, що бойові дії йдуть в самому населеному пункті.

Маляр повідомила про загострення ситуації в Мар’їнці та Авдіївці. Там ворог збільшив кількість обстрілів та почав штурми. Заступниця міністра оборони нагадала, що російські окупанти намагаються захопити Авдіївку та Мар’їнку вже близько року.

«Вони (росіяни – ред) фактично стерли з обличчя Землі ці два населених пункти. І там фактично зверху вже не можна воювати, там вже війна заходить під землю», – зауважила Маляр.

Заступниця міністра оборони також розповіла про ситуацію на Куп’янсько-Лиманському напрямку. Кілька тижнів тому там було загострення, а тепер кількість боїв значно зменшилася. Були навіть дні, коли противник вів тільки обстріли.

Вона наголосила, що подібні затишшя не означають, що росіяни відмовилися від своїх планів щодо захоплення українських територій чи відступили. За її словами, окупанти у такі моменти просто збирають сили та готуються. Загарбники не полишають своїх спроб вийти на кордони Донеччини та Луганщини.

Також було повідомлено, що на Бахмутському напрямку у Збройних силах України відзначають стійкі досягнення. Наші бійці там дуже поступово, але впевнено просуваються. Основні бої на цьому напрямку найбільше активні в околицях населених пунктів Кліщіївки, Курдюмівки та Андріївки.