Влада Угорщини підтримує усі мирні плани, що допоможуть закінчити війну в Україні.

Про це заявив одіозний прем’єр-міністр країни Віктор Орбан на засіданні правління Християнсько-демократичного інтернаціоналу у Бледі, Словенія, пишуть тамтешні ЗМІ.

За його словами, невідомо, який саме із мирних планів увінчається успіхом, проте необхідно зробити якийсь “перший крок”.

“Ніхто не знає, який мирний план матиме шанси на успіх, тому Угорщина підтримує усі ініціативи”, — сказав Орбан.

 

Орбан зазначив, що є два погляди на майбутнє війни в Україні. В одному з них конфлікт вирішується військовим шляхом, а в іншому – сторони розуміють, що це неможливо та необхідні переговори.

Глава угорського уряду зазначив, що ставлення Будапешта до війни в Україні відрізняється від позиції урядів інших країн.

“Україна наш сусід, де мешкає угорська меншість, а війна забрала й угорські життя. Конфлікт — це особиста національна втрата не тільки для України, а й для Угорщини”, — сказав Орбан.

 

Крім того, прем’єр Угорщини висловився про Європейський фонд миру, за допомогою якого Євросоюз надає Україні військову допомогу. За словами Орбана, фонд спочатку створювався не для цього.

“На думку Угорщини, необхідно уточнити, чи фонд продовжує служити своїм первісним цілям, загальноєвропейській безпеці, чи трансформується в засіб військової підтримки України. Тому Будапешт блокує подальші виплати”, — спробував цинічно виправдатися скандальний прем’єр.

 

До цього речник уряду Угорщини Золтан Ковач зробив чергову скандальну заяву, заявивши, що для угорського прем’єра “справжня природа” війни в Україні досі залишається незрозумілою.

Про це спікер уряду написав у своєму акаунті в Twitter.

“Орбан висловив непохитну підтримку Угорщиною всіх мирних планів щодо війни в Україні” та “підкреслив відданість Угорщини справі миру та необхідність зробити перший крок до врегулювання конфлікту”, – розповів Ковач.

 

Орбан зазначив, що “справжня природа конфлікту залишається неясною, і існують різні думки про те, чи він є проксі-війною, чи справжнім конфліктом між залученими сторонами”.

Також стало відомо, що Угорщина вимагає виключити трьох людей з 11-го пакету санкцій проти Росії, який Єврокомісія передала країнам-членам Європейського союзу для внесення пропозицій.

Про це повідомив журналіст Рікард Йозвяк.

“Тепер Угорщина хоче виключити трьох осіб із 72-х запропонованих до санкцій за підрив суверенітету України”, – написав він у твітері.

 

Відомо, що одна особа із запропонованих — начальник Білоруської залізниці Володимир Морозов.

Будапешт не вперше вимагає виключити деяких осіб із санкційних списків Європи. Зокрема, раніше Угорщина ставала на захист деяких російських олігархів, серед яких Алішер Усманов, Петро Авен та Віктор Рашніков.

 

Зазначимо, що зараз включаються будь-які механізми для того, щоб зупинити український контрнаступ. Зокрема, включається Угорщина за допомогою цих абсолютно брехливих заяв, які не мають ніякого стосунку до реальності, вважає політтехнолог Тарас Загородній.

Він підкреслює, що Путін намагається через свого друга Віктора Орбана зірвати контрнаступ ЗСУ.

Водночас, Угорщина намагається не переходити червоні лінії. Так, вони багато чого говорять, але побоюються йти далі. Буквально за останній місяць були запроваджені санкції проти одного з угорських банків, де була частка Газпрому і частка уряду Угорщини. Цей банк припинив існування на наступний день. Тому Угорщині теж показують, що їхні ігри, щодо підриву єдності в ЄС і НАТО починають сильно набридати, насамперед США та країнам-лідерам ЄС.