У Міністерстві внутрішніх справ Угорщини назвали “помстою” угорцям рішення США щодо обмеження безвізового режиму.

Заяву угорського МВС наводить Index, повідомляє “Європейська правда”.

У відомстві стверджують, що США вимагають від Будапешта дані про угорців за кордоном з подвійним громадянством.

“Угорщина нікому не надасть цю інформацію, оскільки на кону стоїть безпека угорців за кордоном. Ось чому адміністрація президента Джо Байдена зараз мстить угорцям”, – кажуть в угорському МВС.

Раніше стало відомо, що США обмежили участь Угорщини у своїй програмі безвізового режиму через занепокоєння щодо безпеки нових паспортів, виданих Будапештом у період 2011-2020 років.

Згідно з американською програмою безвізового режиму, громадяни країн, які ним користуються, можуть подорожувати до США з метою туризму або бізнесу на термін до 90 днів без візи, для чого їм потрібна лише так звана Електронна система авторизації подорожей (ESTA).

Як інформує видання, з вівторка термін дії ESTA для власників угорських паспортів скоротять з двох років до одного, і ESTA буде дійсна лише для одноразового використання.

За словами посла США в Будапешті Девіда Прессмана, “існують сотні тисяч паспортів, які були видані урядом Угорщини в рамках спрощеної програми натуралізації без суворих механізмів перевірки особи”.

Після приходу до влади в 2010 році уряд прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана здійснив серйозні політичні зміни, які надали громадянство етнічним угорцям за кордоном – в тому числі в Румунії, Словаччині та Україні. Критики вважають, що так Орбан хотів підвищити свої електоральні перспективи.

Рішення США щодо обмеження безвізового режиму для Угорщини обумовлене значною кількістю фактів, які неможливо ігнорувати.

Сполучені Штати вже багато років звертають увагу Будапешта на цю “вразливість у сфері безпеки” за часів різних адміністрацій, але “уряд Угорщини вирішив не закривати її”.