Володимир Путін готовий зупинити війну «шляхом переговорів про припинення вогню. Однак, є один нюанс. Для лідера Кремля важливо, щоб вогонь припиняли по нинішні лінії фронту». Про це повідомляє Reuters з посиланням на чотири джерела, знайомі з перебігом обговорень в оточенні лідера. Фактично, у такий спосіб Путін в черговий раз намагається добитися вигідних для себе позицій, не розуміючи, що йому це не світить.

За словами джерел видання, Путін готовий продовжувати війну, «якщо Київ та Захід не відреагують». Також політик у колі радників висловив невдоволення тим, що вважає спробами Заходу зірвати переговори, і рішенням президента України Володимира Зеленського виключити переговори.

«Путін може воювати стільки, скільки потрібно, але він готовий і до припинення вогню — щоб «заморозити» війну»,— заявило джерело Reuters, яке працювало з Путіним і обізнане про бесіди на найвищому рівні в Кремлі.

За словами співрозмовників агентства, Путін вважає, що успіхів у війні «поки що достатньо, щоб „продати“ перемогу російському народу», і хотів би використати нинішній прогрес Росії на полі бою, «щоб залишити війну в минулому».

Нещодавно на пресконференції в китайському Харбіні Путін заявив, що база для переговорів з Україною — це стамбульські домовленості, які відбулися навесні 2022-го, після початку повномасштабного вторгнення.

«У нас є база для переговорного процесу — те, про що ми домовилися в Стамбулі», — сказав Путін.

Він додав, що під час українсько-російських перемовин у березні 2022 року в турецькому Стамбулі нібито було підписано «об’ємний документ з підписом керівника української делегації». Також Путін звинуватив Київ у тому, що він вийшов з процесу переговорів, а не Москва. Водночас він традиційно сказав, що, мовляв, Кремль готовий до діалогу. Зате Україна не готова до переговорів на російських умовах, адже це зовсім неприпустимо.