Бахмутський напрямок залишається одним з головних для ворога. За останню добу росіяни завдали 135 ударів зі ствольної та реактивної артилерії, а також відбулося 44 бойових зіткнення.
Зокрема, на Соледарському напрямку – 32 удари та 7 зіткнень. Окупанти втратили 113 людей вбитими та 156 пораненими. Про це 24 Каналу сказав речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.
Динаміка бойових дій на Бахмуті залишається активною. Ворог намагається прорвати нашу оборону. Відповідно наші підрозділи роблять усе, щоб завдати йому максимальної шкоди й не дати виконати головне завдання, – стверджує Череватий.
Заповітна мрія росіян – взяти в оточення Бахмут. Від початку року вони погрожували цим, зауважив речник, але нічого не виходило.
“У своїй пропаганді вони дуже любили розповідати про всілякі котли. Але після 2014 року ми змужніли, вивчили свій досвід та досвід ворога, загартувалися у боях, тож і близько не давали це зробити”, – наголосив речник ЗСУ.
Нещодавно це було продемонстровано під час Соледарської операції. Як вони не розкручували апокаліптичні сценарії, відзначає речник, насправді апокаліпсис наступив для них. “Вони втратили тисячі людей, зайшли в руїни й зараз їх там поливають вогнем”, – констатував Череватий.
Наразі загарбники намагаються досягти хоча б якогось локального успіху на рівні районного центру. З огляду на ретроспективу бойових дій, акцентує Череватий, похвалитися їм особливо немає чим.
Українські війська будуть готові до проведення масованих наступальних операцій у другій половині весни — на початку літа. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Сергій Грабський.
Він зазначив, що вже сьогодні російська окупаційна армія не здатна створити достатню напругу сил і засобів на всьому фронті, тоді як у українських Збройних сил є можливість утримувати оборону.
“Найголовніше — ми постійно отримуємо зброю, боєприпаси, які дозволяють нам як мінімум підтримувати той стан, у якому ми зараз перебуваємо. І, безумовно, зараз уже розглядається питання щодо створення нових ударних угруповань, які дадуть нам змогу, звичайно, проводити наступ. Звичайно ж, як я говорив, хотілося б мати їх ще вчора, але самі розуміємо, що це малоймовірно. І ми виходимо з тих можливостей, які ми зараз отримуємо”, — сказав Грабський.
Він додав, що сьогодні Україна не має у своєму розпорядженні достатньої кількості бойової техніки, щоб досягти в цьому питанні повного паритету з РФ, яка використовує величезні радянські запаси тих самих танків. Водночас важливе значення має якість цієї техніки.
“І тут ми спираємося, взагалі, на підтримку Заходу. І навіть із самого початку, якщо відстежити динаміку повномасштабного вторгнення Російської Федерації, можна дивитися, що ця підтримка постійно наростає. І, скажімо так, якщо ми, припустімо, у травні навіть не розглядали питання танків, то зараз уже нібито серйозно усі обговорюють на відкритих майданчиках постачання авіаційної техніки. І як заявив наш президент, йдеться також про необхідність поставок далекобійної ракетної техніки та озброєння для того, щоб ліквідувати не наслідки, а причину. Тобто знищувати вже об’єкти противника, з яких наносяться удари по Україні, знищувати більшу кількість сил і засобів. Тому потенціал, я наголошую, потенціал, тому що кількість ще озброєнь і бойової техніки нам поки що не вистачає для активних наступальних дій, але потенціал, на який ми спираємося, дає мені впевненість сказати, що Україна буде забезпечена озброєнням і бойовою технікою”, — сказав Грабський.
Окремо експерт звернув увагу на те, що існує певна циклічність у постачанні озброєнь і в процесі бойової підготовки.
“Тому що навіть якщо ми повернемося до славнозвісної теми танків, потрібно розуміти, що ці танки для нас є абсолютно новою зброєю. Треба навчитися ще використовувати саме в нашому бойовому плануванні й вписати в наші тактичні та бойові нормативи. Тому об’єктивно, з урахуванням циклів, з урахуванням поставок і процесів навчання військ, ми можемо говорити, що друга половина весни і початок літа можуть стати саме такою віхою в нашій історії, коли українські війська будуть готові до проведення масованих наступальних операцій”, — вважає Грабський.