Рішення про притягнення суддів до кримінальної відповідальності прийматиме Вища рада правосуддя, до якої входитиме 21 член, більшість з яких – самі судді.
Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента України та голова робочої групи з питань правосуддя і суміжних правових інститутів Олексій Філатов під час спільного брифінгу з членами робочої групи щодо проекту змін до Конституції в частині правосуддя, передає Корупція.Інфо з посиланням на Укрінформ.
"За усі питання суддівської кар'єри буде відповідати Вища рада правосуддя – незалежний орган, який буде складатися переважно з суддів. Тобто, більшість членів у цьому органі, на відміну від сьогоднішньої ситуації, будуть складати судді, які обиратимуться самими суддями", – сказав він.
Зокрема, пропонується, щоб саме Вища рада правосуддя, а не парламент, мала повноваження щодо притягнення судді до кримінальної відповідальності. "Саме Вища рада правосуддя, а не Верховна Рада, як зараз, буде давати згоду на притягнення судді до відповідальності у разі вчинення суддею відповідних порушень… Зараз суддя користується імунітетом від відповідальності за вчинення будь-якого проступку, будь-якого порушення, яке він може вчинити. І для того, щоб надати згоду на притягнення судді до відповідальності необхідна більшість голосів у Верховній Раді. Верховна Рада є політичним органом і, зрозуміло, що будь-яке питання притягнення судді до відповідальності – воно стає політизованим", – заявив Філатов.
Попередньо планується, що Вища рада правосуддя складатиметься зі 21 члена. Десять з них будуть судді, які обиратимуться на суддівському з'їзді. Також до Вищої ради правосуддя входитиме голова Верховного суду за посадою. Крім того, з'їзд науковців та викладачів права, з'їзд адвокатів та конференція прокурорів обиратимуть по два своїх представника на паритетних засадах. Також по два представника призначатимуть парламент і Президент.