Дуже важливо те, що відбудеться за кілька тижнів біля Херсона.
Якщо ЗСУ звільнять Херсон, то це буде третя поворотна точка у війні.
«Якщо українці зможуть перенести свою лінію оборони за річку Оскол, а також звільнити території на Луганщині, це сформує новий рубіж оборони до початку зими. Це закладе основу для подальших успіхів та навіть виходу на Маріуполь. Дуже важливо те, що відбудеться за кілька тижнів біля Херсона. Якщо українці звільнять Херсон, то це буде третьою поворотною точкою цієї війни. ЗСУ вийдуть на лінію річки Дніпро і зможуть підготувати наступ на Чонгар, перерізати постачання води до Криму», – заявив президент The Jamestown Foundation Глен Ховард в інтерв’ю «24 каналу».
Військовий експерт висловив думку, що деокупація Херсона та Нової Каховки буде потужним ударом для російського диктатора.
«Цього я очікую протягом наступного місяця. Далі почнеться зима і війна сповільниться. Україна продовжить переозброєння армії, а росіяни продовжуватимуть мобілізацію. Наступної весни росіяни виявляться у значно слабшій позиції, ніж були й досі», – вважає американський фахівець.
Зауважимо, кількість звільнених територій на Херсонщині збільшилася до 500 квадратних кілометрів, повідомила керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.
«Контрнаступ просувається, і наше поглиблення в різних напрямках триває. Звільнені території зросли від 400 до 500 квадратних кілометрів, і ще триває цей процес», – сказала Гуменюк.
Вона зазначила, що звільнено 29 населених пунктів.
«Уже розпочинається робота, яка називається повсякденним, як то кажуть, «святом», але дуже багато роботи. Починають збирати інформацію про обставини, в яких люди проживали всі ці окупаційні дні та ночі, й починають збирати доказову базу для поповнення тієї самої «товстої справи» для трибуналу, бо справді безчинства окупантів і на херсонських територіях також зафіксовано та буде передано до відповідних міжнародних правових інстанцій», – розповіла Гуменюк.
Зауважимо, перед тим, як розпочати успішні дії, українські війська проводили удари високоточною зброєю по лініях комунікацій, логістиці, складах із боєприпасами, об’єктах інфраструктури, зокрема, мостах. Таким чином було створено умови.
Крім того, реалізовувати такі успішні операції дає змогу те, що українське командування воює сучасно, використовуючи мережево-центричний підхід. Тобто засоби розвідки, управління та засоби ураження працюють єдиним механізмом. Це дозволяє чітко координувати свої зусилля по всій глибині фронту.
Про успіхи Збройних сил України (ЗСУ) на півдні, значення деокупованого Давидового Броду та прогноз подальшого розвитку ситуації на фронті в інтерв’ю DW розповів директор міжнародних програм “Центру армії, конверсії та роззброєння” Михайло Самусь.
Водночас російське командування воює за канонами XX століття. Тобто намагається концентрувати масований удар артилерії та піхоти, щоб проломити оборону в лоб. Російські війська намагаються взяти населені пункти, знищуючи їх. Ми це бачили в Маріуполі та Сєвєродонецьку.
У ЗСУ офіційно підтвердили звільнення за останні дні понад десятка населених пунктів на Херсонщині, серед яких Давидів Брід. Саме це село є одним із ключових на плацдармі за річкою Інгулець для виходу на Херсон, зазначив народний депутат України Роман Лозинський, який проходить службу в ЗСУ.
Українська армія, підготувавши концентрацію військ і розхитавши оборону противника, тиснула з трьох сторін на Херсонщині. Таким чином росіяни не розуміли, звідки буде здійснено головний та другорядний удар. Коли українська армія пішла в потужний наступ уздовж річки Дніпро, у цей же момент було здійснено штурм Давидового Броду і досягнуто успіху.
З тактичної точки зору, Давидів Брід має важливе значення, оскільки там є водна перешкода, і якщо противник займає оборону, то завжди важко її форсувати. Звільнення Давидового Броду означає, що українські війська більш зручно можуть переправлятися через водну переправу і створювати вже широкий плацдарм на іншому березі річки. Тому цей населений пункт був важливий з цієї точки зору. Але головне, що далі українські війська формують сили для розвитку наступу в напрямку Берислава з півночі та уздовж Дніпра.